Insurgency Konsollar İçin Gelecek

Insurgency Konsollar İçin Gelecek

 Insurgency oyunu birçok kişinin ismen hatırlamayacağı bir yapımdır. Aslında daha yeni çıkan bir oyun olmasına karşın ilgi odağı olduğu zaman kısa sürmüştür. Çünkü o zamanlar Half Life 2 projesi olarak adlandırılıyordu. Oyunun devamı niteliğinde olacağından ötürü herkesin gözü oyunun üzerindeydi. Bununla beraber Steam üzerinden ciddi bir kitleye ulaşmayı başarmış olan oyunun yapımcısı Half Life 2 projesinin iptaliyle oyuna kendisini adamış gibi gözüküyor.

Gerçekten FPS deneyimi açısından üst düzey bir performans sunarak ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başarmış olan oyun yalnızca çok oyunculu bir destek sunmaktadır. Oyunun tek oyunculu hikaye modunun olmayışı aslında büyük bir kayıp. Insurgency: Sandstorm olarak duyurulan paket ise oyunu baştan aşağı değiştirecek içeriklere sahip olacak. Temel anlamda Xbox One ve PlayStation 4 oyunları için çıkacak olan oyunun PC sürümüne de ek paket olarak yansıyacağı biliniyor.

Insurgency: Sandstorm Çıkış Tarihi

Insurgency: Sandstorm çıkış tarihi hakkında şuan için herhangi bir net bilgi yer almıyor. Ancak oyunun 2017 yılından önce çıkmayacağını yapımcılar belirtiyor. Zira geliştirme işlemlerinin bu denli uzun sürmesinin en büyük sebebi hikaye modunun eklenecek olmasıdır. Gerçekten oyunu baştan yaratmak gibi bir durum söz konusu olacakken üzerine çok oyunculu desteği de kesmeyerek sürdürecekler.

Şuan için Steam üzerinde halen daha 15$’a satışı devam eden oyunun toplamda 2.3 milyon kopya sattığı duyurulmuştu. Dolayısıyla başarının rastlantı olmadığını düşünen geliştiriciler konsollarla da ciddi bir kitleye ulaşmayı başaracaklarından eminler. Bunun için tam gaz çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan yetkililer Insurgency: Sandstorm piyasaya çıktığında en az Insurgency kadar ilgi göreceğini düşünüyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir