İnsanlığın Geleceği Uç Nokta: Elite Forces

İnsanlık olarak sürekli bir ilerleme içerisindeyiz. Teknoloji olarak gelişiyor, sayıca artıyor ve bulduğumuz tüm kaynakları tüketiyoruz. Doğal olarak bir süre sonra kaçınılmaz kötü sonun bizleri karşılayacağını da biliyoruz. İşte, Elite Forces oyunu bizlere bu kötü sondan sonra ne gibi bir yaşam olabileceğini gösteriyor. Üstelik bu sonda yer almanızı ve heyecan dolu bir şekilde yaşamanızı sağlıyor.

Yıl 20XX ve Federasyon Kurulur

Dünyanın çok kötü bir hâle gelmesi, kaynakların her geçen gün daha fazla tükenir bir duruma ulaşması, dünya liderlerini de harekete geçirir. Artık dünya liderleri için ulusal çıkarlar bir kenara bırakılmıştır. Bu çıkarların yerini, tüm insanlığın çıkarları almıştır. Zira durum hiçte iyiye gitmiyordur. Bu doğrultuda hemen bir ortak federasyon kurulur, insanlık adına çalışmalar başlar.

Bu federasyon, çok farklı ve teknoloji üstü çalışmalar yapmaya karar verir. Örneğin Winsoft Labratuarı adı verilen bir çalışma merkezinde insanları geliştirme konusunda çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar neticesinde mikroçipler yapıldı ve insanların arasından sadece %10 gibi bir kesin bu mikroçiplere uyum sağlayarak beyinsel ve fiziksel olarak daha gelişmiş bir hâle geldi. Federasyon bu insanlar için Modifier ismini taktı. Tabii her şey bu şekilde sorunsuz ilerlemedi. Federasyon her ne kadar iyi ya da kötü insanlığa yarar sağlamak amacı ile çalışmalar yapsa da bazı sorunlar onlarında sonunun gelmesine neden oldu. Akabinde federasyonun çöküşü ve kaosun başlangıcı başladı. Tüm bunların üzerine birde azınlık olan ama çok güçlü bir yapıda olan Modifier ittifakı kurulunca her şey daha heyecan verici bir hâl almaya başladı.

Sizler, tüm bu gelişme, federasyon kurulması ve sonrasında kaosun başlangıcına, sonrasına kadar var olan süreçlerde yer alıyorsunuz. Hikaye içerisinde baştan başlayarak size biçilmiş görevi en iyi şekilde tamamlamak adına hareket ediyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir