İnsanların Öncesinde Bir Savaş; The Lost Titans

The Lost Titans oyunu, sizleri insanların varoluş sürecinden çok daha öteye götürüyor. Öyle bir zamana ulaşıyorsunuz ki, bir yanda tanrıları, diğer yanda ise Titanları birbirleri ile savaş halinde buluyorsunuz. Üstelik titanlar ve tanrılar arasındaki bu savaş pekte bitecek gibi görünmüyor. Zira Zeus, var olan Titanların hepsini Tartarus adı verilen bir hapishane içerisinde tutmakta. Doğal olarak Titanlar ve Tanrılar arasındaki savaş her geçen süreçte daha çok alevleniyor.

Titanlar, İnsanları İzliyor ve Kaçışı Plânlıyor

Hapishanede tutulmakta olan Ophion ve Hyperion adlı Titanlar ise oldukça sakin bir şekilde insanlığı takip etmeye devam ediyorlar. Zira insanların yaşamış oldukları değişimler, kültürleri onlar için bir umut oluyor. Çünkü kaçış plânları sorunsuz işler ise, kendilerine yakın buldukları bir insan türü ile yeni bir dünya kurabilecekler. Nitekim bu hapsedilmiş titanlar kaçmayı başarırlar. Kaçtıktan hemen sonra tıpkı bir tanrı gibi kendilerine yeni bir dünya yaratmak için çalışırlar. Sonunda yarattıkları bu dünyaya ise Aristos adını verirler. Bu esnada ise ilk 12 insan yeni dünyada çamurdan yapılarak, Titanların ilk dünya insanları olurlar.

İnsanların çıkışı, nesiller sonra oluşacak problemleri ve ikilik sorunlarını, kültür sorunlarını da beraber getirince oyun çok daha heyecan verici bir hâl almaya başlıyor. Zira ilerleyen süreçte hikâye de Romalıları, Yunanlıları ve Persleri görmek mümkün oluyor. Doğal olarak zaman içerisinde çok daha karışık ve heyecan verici bir dünyada oynamanın tadını çıkarma şansını elde ediyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir