Injustice 2 Duyuruldu

Injustice 2 Duyuruldu

Injustice 2 ismi size bir şey çağrıştırıyor olabilir. Keza yılın başından beri farklı kaynaklardan gelen sızıntılar ve bu sızıntılara bağlı olarak düzenlenen haberleri sunuyoruz. Oyunun resmi olarak hiçbir zaman duyurulmamış olması her oyuncunun şüpheyle yaklaşmasına sebep olsa da ciddi sızıntılar da önümüze çıkarılmıştı. Dün ise yapılan açıklama devrim niteliğindeydi. Yayınlanan Injustice 2 resmi fragmanı ile beraber NetherRealm Studios tarafından resmi çıkış açıklaması da yapılmış oldu. Tabi şuan için net bir Injustice 2 çıkış tarihi söylemek zor. Fakat oyunun geliştirildiğini bilmek bile heyecan verici oluyor. Üstelik bazı ayrıntıların da bizlerle buluştuğu şu günlerde sevindirici haberler aldığımızı söylemeliyiz.

Muhtemelen E3 2016 esnasında bir duyurusu daha yapılabilir. Ancak yapılmasa da oyun hakkında birkaç detayı stüdyo oyun severlerle paylaştı. Bunların başında oyunun stili ve konsepti geliyor. Hatırlayacağınız üzere ilk oyun Injustice: Gods Among Us takısıyla çıkmıştı. Bu sefer oyun direkt olarak orijinal ismiyle çıkıyor ve bir ek barındırmıyor. Ancak bağlantıları olduğunu düşünmemiz gerekiyor mu? Elbette eski oyunun devamı niteliğinde geliştiriliyor. Bu bir anlamda oyunun heyecan vermesinin en önemli sebebidir. Çünkü o kadar kritik bir noktada kalmıştı ki, hikâye bazında insanlığın kaderi bizim ellerimizde olacak.

Injustice 2 Konusu Ne Olacak?

Direkt olarak Injustice 2 oyunu DC Comics karakterlerinin fantastik dünyasında geçecek bir savaşı konu ediniyor. Bir önceki oyunda Joker’in dünyayı tehdidi, atom bombası saldırısı, milyonlarca insanın yaşamını yitirmesi üzerine şimdi kontrol Superman cephesinde olacak. Birleşmiş bir kuvvetin başına geçen Superman tam refah seviyesini yükseltmeye karar verir ki ortaya Batman ve ekibi çıkar.

Bir anlamda suikast ve engel olma savaşının içerisine düşen kahramanları aynı zamanda artık özelleştirebiliyor olacağız. Dövüş tekniklerinden görüntüsüne kadar farklı ayrıntılar oyuna dahil olacak. Injustice 2 hangi platformlarda oynanacak sorularına da yanıt vermek gerekiyor. Oyunu PlayStation 4 ve Xbox One konsollarıyla oynama şansını yakalayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir