inFAMOUS: Lightning Edition PS4 İçin Çıkacak

infamous

inFAMOUS oyunu birçok PlayStation oyuncusunun hatırlayacağı bir oyundur. Keza PlayStation 3 için 2009 yılında piyasaya sürülmüş olan oyun şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi PS3 oyunları arasında gösteriliyordu. Yeni nesil konsolların yani PS4 ve Xbox One konsolunun çıkışıyla pabucu dama atılacak zannedilen oyunlar ise uyarlanmaya başlandı. Görünen bir gerçek var ki şuan hali hazırdaki uyarlama oyunların sayısı direkt yeni konsollara çıkan oyunların sayısından bir hayli fazla. Artık bu kervana inFamous oyunu da dahil olacak gibi duruyor. Bu haberi ne yazık ki geliştirici şirket Sucker Punch ya da Sony cephesinden almadık. Haberin kaynağı dünyaca ünlü alışveriş portalı Amazon oldu.

Sunduğu satış grafiğiyle ne zaman çıkacağını da belirttiği inFamous: Lightning Edition için PlayStation 4 konsolunda oynanabildiğinden oyunun birçok detayına bilgiler verilmiş. Bu ilk defa yaşanan bir durum da değil. Şimdiye kadar sayısız oyunun henüz çıkış tarihi ya da varlığı açıklanmadan satış sayfasını oluşturan Amazon çok nadir yanılmıştır. Dolayısıyla bu sızıntının gerçek olma ihtimali E3 2016 öncesinde %100 denilebilir. Yeni bir inFamous oyunuyla karşılaşmak heyecan verici olsa da herkesin merak ettiği soruların başında oyunun ne zaman sunulacağı yer alıyor. Bu bağlamda ise Amazon’un verdiği tarih oldukça yakın.

inFamous: Lightning Edition Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 4 konsolu için inFamous: Lightning Edition çıkış tarihi Amazon üzerinde 10 Ağustos 2016 olarak gözüküyor. Tabi şuana kadar herhangi bir açıklama ya da yalanlama Sony ya da Sucker Punch cephesinden gelmedi. Muhtemelen sessizliklerini E3 2016 fuarına kadar koruyacak olan şirketler ilk tanıtımı burada yapacaklar. Aradan bir ay geçince ise oyun bizlerle buluşmuş olacak.

Ancak bu sürecin öncesinde bir inFamous: Lightning Edition fragmanı oldukça iyi gidebilir. Bu konuda Empire City ile ikinci kez, daha güncel grafiklerle ve oynanabilirlik dinamikleriyle yüzleşmeye hazır mısınız?

infamous içerik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir