İlk Tomb Raider Oyunu Android İçin Artık Yayınlanmış Durumda!

lara-croft-android-mobil-oyun

 Yıllara meydan okuyan bir oyundan sizlere bahsetmek istiyoruz. Tomb Raider oyunu daha önce oynamış olanlar için efsane bir oyundur. Bu oyunun değişik eski versiyonlarını herkes mutlaka hatırlıyordur. Oyun tamamen macera ve uzmanlık gerektirecek bir zeka oyunudur aynı zamanda. Oyunda bazı araçları kişisel araştırma becerinizle bulup ilerliyorsunuz. Bu oyunu daha da heyecanlı hale getirmektedir.

Bu harika oyunun eski versiyonları sayısız insan tarafında oynanmıştır. Artık bu sevilen oyun android tabanlı sistemlere de adapte edilmiş haliyle yayınlanmış durumdadır. Daha önce oyunun sürümleri IOS platformlarında yayınlanmıştı. Artık ilk kez android tabanlı sistemlere de uyarlanmış durumdadır. Uyarlanan versiyon ise Tomb Raider I yani serinin ilk oyunudur. Bu eski ve güzel oyunun ilk çıkış tarihi 1996 tarihidir. Bilindiği üzere uzun süredir IOS platformunda yer almaktayken artık android kullanıcıları da bu harika oyunu rahatlıkla oynayabilecektir.

Oyunu eş zamanlı olarak android platformuna getirmeyen oyunun yapmcısı Square Enix, andorid kullanıcılarından da tepki alıp büyük bir hayal kırıklığına yol açmıştı. Daha sonra oyunun yapımcı firmasından bir açıklama geldi ve Tomb Raider I oyunun android cihazları için de uyarlandığı belirtildi ve yayınlandı.

Oyundaki kahramanımız olan Lara Croft için ilk macera olan birinci oyun artık android kullanıcıların da gözdesi olacaktır. Bu harika oyunu Google Play üzerinden 3,15 TL tutarı karşılığında cihazınıza indirebilirsiniz ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Bu harika sürüm sonrası bu oyunun tutkunlarına şu sıralar Tomb Raider II  oyunun da IOS versiyonlarında yer aldığından ötürü, aynı şekilde android versiyonunun da yakın sürede çıkabileceğini söyleyebiliriz. Bu harika macera oyunu için IOS versiyonu sonrası ikinci sürümün de android görmek pek yakında mümkün olabilecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir