Ikariam: Eyvah Korsanlar Geliyor!

En çok sevilen tarayıcı oyunlarından birisi olan Ikariam son gelen güncellemesi ile oyuncular korsan olarak denizlerde hüküm sürdürebilecekler. Yağmalama seferlerinde ele geçirilebilen altın ve korsan puanlarının dışında oyuncular sevimsiz deniz korsanlarının hisarlarına baskınlar düzenleyerek onlara haddlerini bildirebilecek. Bu konuda başarılı olan korsanlara ödüller verilecek. Güzel bir korsan kariyerine yeni korsan hisarları inşa edilerek başlanır. Hisarlar şehirlerin önüne inşa edilir. Eğer oyuncular korsan hisarlarina sahipseler altın ve korsan puanları kazanmak amacıyla dokuz kez korsan seferine çıkabilirler. Başka oyuncuların korsan hisarlarına düzenlenen başarılı saldırılarda alın teriyle kazandıkları korsan puanları kendi hazine sandıklarına indirebilirler. Başka korsan hisarlarına saldırılar yapabilir ve korsan puanları kendi hazinelerinize indirebilirsiniz. Kazanılan bu korsan puanlarıyla kendi mürettebatlarını güçlendirebilirler. Güçlenen mürettebatlarıyla kendi hisarlarını daha iyi savunabilirler.

Yüksek skor listesindeki korsan puanlarından gerçekten hangi Ikariam korsanının en azılı korsan olduğu anlaşılır. Sabit bir değerlendirme süresinin dışında, son durumu bir sonraki değerlendirme süresinin bitimine kadar öğrenme imkanı da sunulur. Oyuncularda kendi korsan hisarlarında kaçıncı sırada olduklarına bakabilecekler. Değerlendirme süresinin sonunda en çok korsan puanı elde eden 50 korsana ödül olarak yığınla kaynak verilir. Bu ödüller de dağıtıldıkdan sonra tüm korsan puanları toplanmış olan mürettebat gücüyle sıfırlanır, ve Ikariam korsanları yeniden kaynak avına çıkarlar.

One comment

  1. yeni gelen korsan hisarı işi bozmuş bence, ne gerek vardı ki? gameforge tamamen para tuzağı, insanlara altın satımı yapmazsa yakında ne olayım, m2de de böyle olmuştu, ikariam ın alternatifini bulsam hiç durmadan kapatırım hesabımı :@

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir