Horizon Zero Dawn PS4 Duyurusu

Horizon Zero Dawn
Guerilla Games ismini Killzone ile hatırlamanız mümkün olabilir. Şirket şimdilerde Sony ile işbirliği yaparak PS4 platformu için yeni bir oyunun peşinde. Horizon Zero Dawn isimli oyun etkileyici grafik yapısıyla oyuncuları büyülemeyi düşünüyor. Ele aldığı konu ve senaryosuyla efsanevi oyunlar arasına girmek konusunda iddialı olan yapım yayınladığı fragmanla bunu kanıtladı. Tarihin biraz ilerisini konu alan oyun nişancılık ve rol yapma yani TPS kategorisinde yer alıyor.

Yakın geleceği konu alan Horizon Zero Dawn oyununda dünya artık insan ırkı tarafından yok edilmiş durumda. Herkesin hayalini süsleyen o büyük metropoller, gökdelenler ve devasa köprüler doğaya yenik düşmüş. Silinip giden insan ırkını doğa devam ettirmek için dünya üzerinde bir hakimiyet oluşmuş. Dev sarmaşıklar, binaları saran yemyeşil dokular, yok olup gitmeyen teknolojik atıklardan doğan tehlikeler. Aslında dünya hala daha temizlenmiş sayılmaz. Oyunda kahramanımızla bu korkunç dünyada hayatta kalma savaşı veriyoruz. Dünyayı sona sürükleyen teknolojik atıklar şimdide dünyada mutlak hakimiyet için savaşıyor. Robot dinozorlarla savaşacağınız bir aksiyon oyununa hazır mısınız?

Oyun için yayınlanan fragmanda bir kadın karakter ile yay kullanışı dikkat çekiyor. İlk etapta izlendiğinde bu robot dinozorları bir yay ve ok ile mi öldüreceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak fragmanın ilerleyen dakikalarında bu sorular cevaplanıyor. Öncelikle çok kapsamlı bir silah ritüeli olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin kadın karakter değişik ok türlerini seçiyor tanıtım videosunda. Bu ok türleri arasında yaratığı direk öldüren, ele geçiren, gücünü bitiren oklar var. Aynı zamanda yaratığın sahip olduğu silahı elde edebilme ihtimalini de eklemek gerekiyor.

Horizon Zero Dawn müthiş grafik detaylarına sahip ve senaryo itibariyle çok konuşulacağa benziyor. Geniş bir oyuncu kitlesine sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir