Horizon Zero Dawn Oyununun Yapımcılarından Ayrıntılar

 Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn oyunu başlı başına farklı konseptiyle E3 fuarında duyurulduğundan bu yana merakla bekleniyor. Killzone ile anımsayacağınız oyun firması Guerrilla Games tarafından geliştirilen oyun için ufak bir fragman yayınlanmıştı. Bu fragman bize oyunun açık dünya oluşunun, nişancılık üzerine bir formatta olduğunun ve mekanikle doğa güçlerinin birleşiminden mutasyona uğramış yaratıklar daha doğrusu dinozorlar olduğunun altını çizmişti.

Ancak genel anlamda ne bir ayrıntı nede oynanabilirliğe dair bir hareket yer almıyordu. Şimdi ise Guerrilla Games yöneticisi Mark Norris derin açıklamalara girerek oyunu tanıttığı bir video paylaştı. Bu video tam 3 dakika 42 saniye uzunluğunda ve oyuna ait birçok detaya yer veriyor.

Dünyanın yaşanmaz bir yer olmasından sonra dinozorların mekanik güçlerle donatılmış tehlikeli yırtıcılar olduğuna şahit oluyoruz. Oyun gerçekten ciddi bir kurgu aşamasından geçerek bu günlere gelmiş. Ayrıca grafik motoru olarak üst düzey bir çalışma yürütülmüş. Eşsiz grafik detayları yakalayabilirsiniz. Sınırları çok geniş bir açık dünya ile çok farklı bir deneyim hazırlanmış. Oyun geliştiricileri Horizon Zero Dawn ile ciddi bir haritayı oyuncularına sunacak. Kısıtlı haritalardan sıkılmış oyunculara harika bir çözüm olacak gibi gözüküyor. Video içerisinde gerçekten şimdiye kadar geliştirdikleri en detaylı ve en geniş açık dünya oyunu olduğunu aktarıyor

İlk fragmanda olduğu gibi bu açıklayıcı videoda da Horizon Zero Dawn oyununa elimizde ok ve yayla başlıyoruz. Elbette karşımızda var olan mekanik dinozorlara karşı sadece bu silahla savaşmayacağız. Ancak yay ve ok deyip geçmemek lazım. Farklı özelliklere sahip çeşitli oklarla en tehlikeli silah haline gelebiliyor. Savaştığımız yaratıklardan aldığımız tecrübe puanlarıyla seviyemizi yükselterek daha farklı yaratıklar, daha farklı silahlar ve daha da genişlemiş bir harita görmek mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir