Horizon: Zero Dawn İçin 2017’yi Bekleyeceğimiz Kesinleşti

Horizon; Zero Dawn İçin 2017'yi Bekleyeceğimiz Kesinleşti

Bu haberimiz muhtemelen PlayStation oyuncularını oldukça üzecek. Ki daha önce Shinobi602 tarafından paylaşılan sızıntı neticesinde Horizon: Zero Dawn ertelenecek mi sorusuna delalet eden bazı paylaşımlar yapmıştık. Bu haber sızıntıyı aktaran kişinin gerçekten mevcut bir haberi söylediğini gösteriyor. Dün itibariyle gelişen olaylar Sony tarafından erteleme haberinin resmileşmesine sebep oldu. Sony PlayStatin Blog tarafından yaptığı açıklamayla Horizon: Zero Dawn ertelendi haberini tüm oyunculara duyurdu. Bunun hemen ardından da oyunun geliştiricisi olan Hollandalı Guerilla Games cephesinden de açıklama gecikmedi. Tek yapmaya çalıştıklarının çıkış fragmanındaki kaliteyi oyuna entegre etmeye çalışmak olduğunun altını çizdi.

Killzone serisi ile başarıyı yakalayan stüdyonun samimi açıklamalarının ardından oyuncular bir nebze de olsa sakinleşse de E3 2015 fuarında duyurulan ve 2016 yılının son aylarına doğru çıkacağından bahsedilen oyunun erteleme sürecinin belirsizliği kafa karıştırdı. Yani oyunun şuan için net olarak ne zaman çıkacağı belli değil. Buna göre sosyal medyadan gelen en ağır tepkileri de Horizon: Zero Dawn çıkış tarihi hakkında görmek mümkün. Birçok kişiye ve Sony’e göre şuan için bilindik tek detay oyunun 2017’ye sarktığıdır.

Horizon: Zero Dawn Yeni Fragman

Aloy isimli karakterle oynayacağımız oyunda çıkış fragmanı da oldukça etkileyiciydi. Zira stüdyonun ertelemenin sebebini oyunun o raddeye tamamıyla getirilmesi olduğunu düşünürsek etkileyici yönünü bir kez daha kavrama şansınız var. Bunun üzerine Sony cephesi bu kararla beraber Horizon: Zero Dawn fragmanı yayınlayarak bu kez Aloy’s Journey macerasını bizlerle paylaştı.

Fragmanda görüntü kalitesinin geçerliliği ve oynanabilirlik dinamikleri de gözle görülür düzeydeydi. Eğer oyun için sabırsızlanan kısma dahilseniz bu fragman sizi bir nebze de olsa kesecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir