Horizon: Zero Dawn Hakkında İlginç Bilgiler

Horizon Zero Dawn Hakkında İlginç Bilgiler

E3 2016 fuarının ilgi çekici oyunlarından birisi olmasının haricinde 2016 yılında beklenen, ancak 2017 çıkışlı oyunlar arasında lanse edilen Horizon: Zero Dawn için bilgiler gelmeye devam ediyor. Sahneye çıkan isim ise Guerilla Games stüdyosundan oyunun yönetmen koltuğunda oturan Mathijs de Jonge oldu. Platform olarak Twitter’ı seçen ve oyuncu kitlesinden gelen bazı önemli soru başlıklarına cevap vererek bunları açığa kavuşturan başarılı geliştirici oyuna dair çarpıcı bilgiler verdi.

Bunların başında tabi ki platform ve oyun içine dair bazı ipuçları anında gündem oluşturarak sosyal medyada yayılmaya başladı. Ana başlıklar arasında ise Horizon: Zero Dawn demo sürümü, PlayStation PSN ve karakter gelişimi yer aldı.

Horizon: Zero Dawn Demosu Piyasaya Çıkacak Mı?

Aslında bu soruyu soran oyuncu yalnızca Horizon: Zero Dawn PSN üzerinden sunulacak bir demo olacak mı şeklinde bir ifade kullanmıştı. Ancak Mathijs de Jonge tüm konuya açıklama getirmeyi tercih ederek doğrudan oyuna hiçbir demo yayınlanmayacağının sinyalini verdi. Bunun sebebini ise zaten Horizon: Zero Dawn çıkış tarihi ertelendi haberinin ardından bir de demo için zaman kaybetmek istememelerine bağladı.

Horizon: Zero Dawn Karakter Gelişimi

Artık hemen her oyunda karşımıza çıkan Skill Tree olarak bilinen yetenek ağacı yine karakter gelişiminin merkezinde yer alacak. Öyle ki XP sistemiyle geliştirebileceğimiz karakterin tüm öznelliğini ve güçlerini bir anlamda kendimize has seçimlerle oluşturacağız. Daha çok ise taktiğe dayalı görevlerden XP edineceğimizin altı çizildi.

Horizon: Zero Dawn Gizli Saldırı

Robot düşmanlara gizlice saldırmak, onları aklamak mümkün olacak mı şeklindeki sorulara ise oyunun her alanında gizliliğin büyük önem taşıyacağını belirtti. Fakat Horizon: Zero Dawn oyunu için tek bir oynanışın hakim olmayacağı hikâyelerin bizlere sunulacağını da ekledi. Yani her seferinde gizlilik iyi bir taktik olmayabilecek.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir