Horizon: Zero Dawn 2017 Yılına Ertelenecek Gibi Gözüküyor

Horizon; Zero Dawn 2017 Yılına Ertelenecek Gibi Gözüküyor

 Horizon: Zero Dawn oyunu ilk olarak bizler E3 2015 fuarında gösterildi. İlk izlenimlerde olumlu sonuçlar alan oyunun birçok kişinin beklediği tarzda bir rol yapma oyunu olarak görüldüğünü söylemek gerekiyor. Ancak geliştirici Guerilla Games bu konuda bir ilke imza atacaktı. Daha önce hiç çıkarmamalarına rağmen ilk defa bir rol yapma oyunu geliştiriyorlardı. Bu doğrultuda ortaya çıkacak olan oyunun farklı materyaller barındırarak daha geniş bir oyun deneyimi sunması mümkün gibi gözüktü. Bunun üzerineyse oyuna ilişkin bazı açıklamalar hız kesmeden paylaşıldı.

İlk olarak 2011 yılında proje olarak geliştirilmeye başlanan oyunun gelinen noktada 2015 E3 fuarında gözler önüne sunulduğunu öğrendik. Yani bu yıl oyunun geliştirilme sürecindeki 5.yıl oluyor. Buna rağmen stüdyo Horizon: Zero Dawn çıkış tarihi hakkında kesin konuşmaktan kaçınıyordu. Oyun otoritelerine göre çıkış tarihinin 2016 yılının son ayları olması muhtemel gözüküyordu. Resmi olmamakla beraber bu genel kanı vesilesiyle Horizon: Zero Dawn 2016 yılında çıkacak oyunlar arasında beklenilmeye başlandı. Bu bekleyiş ise geçtiğimiz günlerde bitti diyebiliriz. Çünkü Sony ile olan yakın bağlantılarına dayanarak oyunlar hakkında gerçeğe yakın sızıntılar yayan Shinobi602 Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Horizon: Zero Dawn Ne Zamana Ertelendi?

Yaşanan PlayStation 4.5 geliştirme süresinin bu ertelemeye neden olduğunu düşünmekle beraber verilen bilgide yalnızca oyunun çıkış tarihinin 2017 yılına sarkabileceğinden bahsediliyor. Dolayısıyla günümüzden 1.000 yıl sonrasını konu alan bu kıyamet sonrası oyunu için baya bir bekleyeceğimiz kesin.

Rol yapma oyunları arasında kıyameti ve dünyanın sonunu konu alan çok fazla yapım olmasına karşın grafik ve oynanabilirlik oranıyla ön plana çıkmayı başarmıştı. Horizon: Zero Dawn oyunu bir bakıma dünyanın sonu geldikten sonra hayatta kalmayı başarmış Aloy isimli kadın karakterin ilkel silahlarla robotlara karşı vereceği mücadeleyi içeriyor. Çıkış tarihi ise 2017 olarak düşünülmeye başlandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir