Hob İsimli Yeni Oyunu Runic Games Duyurdu

Hob İsimli Yeni Oyunu Runic Games

Hob isimli yeni hayatta kalma oyunu Runic Games tarafından duyuruldu. Runic Games ismini Torclight serisinden hatırlayabilirsiniz. Yapımcı firma bu kez nefes kesen bir hayatta kalma mücadelesini oyunculara farklı bir tarzla sunmaya hazırlanıyor. Oyun içinde doğaya, insanlara, yaratıklara ve eşyalara hükmetme sezisini mümkün kılan proje henüz geliştirilme aşamasında. Tamamlandığında ise karşımıza tam olarak neyin çıkacağı henüz kestirilemiyor.

Hob oyununun resmi web sitesi üzerinden dün bazı oyun içi detayları içeren görseller paylaşıldı. Tabi henüz yapım aşamasında olduğunu unutmadan incelemekte fayda var. Bunun yanı sıra ilk resmi fragmanıyla Hob duyurulmuş oldu. 1 dakikalık bir fragmanla merhaba diyen yeni yapım Hob ne zaman çıkacak sorularını beraberinde getirdi. Henüz net bir tarih veremeyen Runic Games oyunun asıl tanıtımı ve lansmanı için bir tarih belirlemiş.

Amerika Birleşik Devletlerinde Saatle şehrinde yapılacak olan PAX Prime işaret edilerek bir tanıtımdan bahsedildi. Geliştiriciler oyunun 28-31 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılacak olan festivalde görücüye çıkacağını ve ilk kez oyunculara resmi olarak tanıtılacağını doğruladı. Bunun dışında ne bir demo nede net bir çıkış tarihi açıklaması yapılmadı. Zaten tüm bu gelişmeler Twitter üzerinden resmi hesaplardan gerçekleşti. Kim bilir belki de PAX Prime net bir tarih için doğru yer olacak.

Hob oyununun konusuna gelecek olursak sınırsız bir yapı özgürlüğünün yanı sıra tehlikeli olaylarla karşı karşıya kalacağız. Hükmettiğimiz eşyalar ya da yaratıklar bizim için potansiyel birer tehlike olabilecek. Ancak eğlenceli bir zaman geçirme platformu olacağından şüphemiz yok. Hangi platformlarda Hob oynanacak sorusuna geliştiriciler yine net bir cevap vermekten kaçındı. Öncelik PC için olmasına karşın konsollar içinde çıkabileceğinin altı çizildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir