Hitman’in Çıkış Tarihi Ertelendi

hitman-cikis-tarihi

Hitman uzun bir süre oyuncular tarafından sevilen ve takip edilen bir oyun olarak raflarda duruyor. Şimdiye kadar çıkan tüm sürümleri olay yaratan oyunda yeni oyun heyecanı da şimdiden herkesi sardı. Hitman’in yeni oyununun çıkış tarihinin ertelendiğini duyuran yapımcı Square Enix şimdiden temkinli gibi gözüküyor. Bekleyen oyuncuların ve hayranların verebileceği tepkiyi hesap eden yapımcı firma bir tanıtımla birlikte duyurarak tepkiyi azaltmak istedi.

Hitman’in çıkış tarihinin ertelenmesini oyunun resmi sayfasından duyuran firma yayınladığı görselde oyuna dair bazı ipuçları verdi. Ama birçoğunu bilen oyuncular yine de tepki göstermekten geri kalmadı. Şimdiye dek çıkacak olan en geniş kapsamlı ve en büyük Hitman oyunu olacağından emindik. 6 kat daha fazla oyun süresi tabiri dikkat çekici bir detay olarak yayınlanan görselde sırıtıyor. IO Interactive tarafından geliştirilmeye devam edilen yeni Hitman oyununun çıkış tarihi bildiğiniz gibi 8 Aralık 2015 olarak duyurulmuştu. Üstelik bu tarih Xbox One için belirlenen çıkış tarihiydi. Diğer platformlar henüz belli bile değildi.

Şimdi son açıklamalarla beraber Hitman çıkış tarihi için Mart 2016 belirlenmiş. Oyuna ilişkin bir bölüm ayrıntısı verilirken sayısal anlamda oyunun ne kadar gelişeceğine ilişkin veriler dikkat çekiyor. Benzersiz özelliklere sahip 1.300 farklı insan göreceğimizi belirten görselde ayrıca farklı özelliklere de yer veriliyor. Oyun içerisinde beklemediğiniz şekilde gerçekleşen 100 olay, 70 değişiklik, sadece sarayın 60 tane odaya sahip olduğu, sarayın içinde özel olarak hazırlanmış 25 farklı mekân.

Yapılan açıklamada Square Enix ertelemenin birçok oyuncunun canını sıkacağını bildiklerini ancak onlara daha iyisini sunabilmek için yaptıklarını açıkladı. Sayısal verilere bakacak olursak Hitman için çıkış tarihi biraz daha ertelenebilir. En azından Mart 2016 tarihinde efsane bir oyun oynamak garanti olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir