Hitman, Xbox One Çıkış Tarihi Kesinleşti

 Hitman, Xbox One

İlk olarak E3 2015 oyun fuarında duyurusu yapılan yeni Hitman oyunu merak uyandırmıştı. Bir süre ismi tartışılan oyunun tıpkı Need For Speed’in yeni oyunu gibi sadece kendi ismiyle çıkacağı netleşti. Yeni bir soluk getirerek seriye bir heyecan katacağına kesin gözüyle bakılan oyunun Xbox One için öncelikli olarak çıkacağı açıklandı.

Square Enix Montreal tarafından geliştirilmeye başlanan fakat sonradan IO Interactive tarafından geliştirilmesi devralınan oyun şimdilerde sadece IO tarafından geliştiriliyor. Hitman Blood Money serisini hatırlayanlar mutlaka vardır. Bu serinin başarısı tartışılamaz. Yeni oyununda tıpkı bu formatta olacağı, fakat oynanışının ve bölümlerinin çok daha gelişmiş olacağı söyleniyor.

Hitman için geliştirilen yeni oyunun ne kadar ileri düzey olacağı şu sözlerle kesinlik kazandı. Bir bölümün içerisinde 300’ün üzerinde sivil insanın bulunacağı ve hepsinin yapay zekaya sahip olacağı açıklandı. Yani bu demek oluyor ki bir mekanda yönettiğimiz karakterimiz dışında 300 sivil insanın yapacağımız her harekete ayrı ayrı reaksiyon verebilmesi olağan. Aynı zamanda hepsinin kendine özgü bir rutin hareketi olduğunu hesaba katarsak gerçekten üzerine düşülmüş bir iş göreceğimiz kesin.

İlk olarak Hitman oyununu dijital platformlardan Xbox One kullanıcıları satın alarak oynayabilecek. Ayrıca oyunun tüm yeni güncellemeleri ilk olarak Xbox One platformu için çıkacak. Sonrasında PC ve PlayStation4 içinde satışa çıkacak olan oyunun oyuncu grafiği bu anlamda biraz bölündü gibi duruyor. Şimdilik kutulu satışının gündemde olmadığını açıklayan yetkililer dijital olarak satışının başlayacağı tarih için 8 Aralık 2015 tarihinin sinyallerini verdi. Fiyat olarak 60$ gibi bir ücret söz konusu ki bu fiyat yaklaşık 170 TL civarına denk geliyor. DLC kapsamında satın alma fiyatları 215 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir