Hitman İkinci Bölümün Çıkış Tarihi Duyuruldu

hitman ikinci bölüm

Hitman oyunu IO Interactive ve Square Enix tarafından bu yıl içerisinde oyun severlere sunuldu. Efsanevi serinin yeni oyunu birçok oyuncuda geçmişe dönük bir heyecan yaratsa da ne yazık ki beklenildiği kadar ilgi görmedi. Fakat bölümler halinde sunulacak olması yine de merak duygusunu kabartan etkenler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda Hitman ilk bölümü için yaptığı lansmanla 11 Mart 2016 tarihinde resmi olarak oyuncular tarafından alınabilmişti. Bunun ardından gelecek ikinci bölüm ise merak ediliyordu.

Square Enix yaptığı açıklamayla Hitman ikinci bölümü için duyuru yayınladı. Twitter üzerinden resmi hesapla yapılan duyuruda hem Hitman ikinci bölüm videosu hem de tarihler yer aldı. Elbette ki oyunu Hitman: The Full Experience paketiyle satın almış olan oyuncular için herhangi bir satın alma durumu söz konusu değil. Otomatik olarak oyunun ikinci bölümüne geçiş yapacaklar. Bu haber oyunun daha fazla kişiye ulaşacağı beklentisiyle daha büyük bir dikkat çekmeye başladı. Geliştirici firmalar bu sefer Hitman’in beklenilen kitleye ulaşabileceğinden emin gözüküyor.

Hitman İkinci Bölüm Ne Zaman Çıkıyor?

Hitman ikinci bölüm çıkış tarihi olarak yayınlanan videonun sonunda 26 Nisan 2016 yer alıyor. Oyuncular için yepyeni bir hikâye yaratılarak oyunun genişlemesi mümkün hale getirilmiş. İtalya’da Sapienza isimli kurgusal bir kasabanın içerisinde geçecek olan bölüm ciddi oranda görsellik ve hikâye derinliğine sahip olacak. Keza mini görevlerle süslenmiş olan yeni hikâyenin ana hikâyeden bağımsız olduğu tarafların olacağı söyleniyor. Yani oyundaki heyecan olgusunun katlanacağı kesin gibi duruyor.

Yayınlanan Hitman devam fragmanının ise hiçbir içeriğe sahip olmayan 11  saniyelik bir video olması tepkilere yol açtı. Çünkü ilk bölümün bir anlamda dikkat çekememiş olması ikinci bölüme olan ilgiyi düşürecek gibi duruyor. İkinci bölümün ilgi çekici olacağını iddia edip hiçbir detay verilmemesi ise oyuncular tarafından eleştirilerin çıkış noktası oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir