Heroes of the Storm: The Cursed Hollow Savaş Alanı

Her geçen gün Blizzard, Heroes of  Storm’ın ana hatlarını gün yüzüne yavaş yavaş çıkarmaya devam etmesiyle birlikte her yeni güncellemesiyle de piyasaya M – O – B – A ( Multi Player Online Battle Arene ) öyle değil, böyle olur dedirten bir oyun yapıyor olduklarını gösteriyor. Heroes of Storm’ın yeni güncellemesi olan Cursed Battle Arena ile baş başayız dostlar. Peki nedir Cursed Battle Arena? Türkçe karşılığı Lanetli Savaş Alanı anlamına gelen bu yeni alan sağ olsun karakterinize ve takımınıza verdiğiniz dikkati iki katına çıkarmanızı gerektirecek. Neden mi? Gelin birlikte inceleyelim.

Neye Lanet Kime Lanet? 

Oyun içinde savaştığınız haritaların belirli bölgeleri lanet altında ama siz farkında olmayacaksınız çünkü yerleri sürekli değişiyor, siz farkında olmadan ayak bastığınız cennet grafiklerindeki tatlı mekan, sizin mezarınız olabiliyor. Lanet altına girdiğiniz anda, karakterinizin; saldırı, savunma, dayanıklılık, hız gibi değerleri dakika başına azalıyor. Lanet ne yazık ki karakterinizle de sınırlı değil karakterinizin yanında bulunan: Savaş makinelerini ve saldırı kulelerini de etkiliyor. Lanetten payınıza düşeni elde ettikten sonra düşman saldırısına uğrarsanız, oyunu kaybetmeniz işten değil. Blizzard çalışanları oyunculara bu konu hakkında bir kaç ipucu sızdırmış. Hemen inceleyelim.

Lanete Maruz Kaldığınızda:

* Olduğunuz yerden çok fazla ayrılmayın çünkü: Hareket ettikçe lanetin sonraki dalgada size verdiği etki daha fazla olacaktır. Amacınızın kalelerinizi savunmak olduğunu unutmayın.

* Çevrenizde sizinle birlikte lanete maruz kalan oyuncular varsa grup oluşturup rakibin kahramanlarını en kısa sürede yok etmeye bakın. Yoksa haliniz yaman.

* Kulelerinizi sığınak olarak kullanın ve rakibin kahramanı bölgenize teşrif etmeden önce, önden gönderdiği minyonlarını teker teker temizlemeye bakın. Karakterinizin lanet kalktıktan sonra yaşam puanlarını  rahatlıkla yenileyebilir ama kuleleriniz yapamaz.

* Karakterinize güveniyor ve lanet altındayken düşman bölgesine girmenin risklerini göz alıyorsanız, saldırın!.

Düşman Lanete Maruz Kalırsa:

* Yok edin! düşman kahramanları lanetin verdiği sersemlikle uğraşırken siz gruplar halinde düşman bölgesini talan etmeye bakın. İlk olarak önünüze gelen minyonların icabına bakın sonra geçit ve kuleleri yok edin.

* İkiye ayrılın bir grup minyonları hallederken, diğer gurup düşman karakterleri oyalasın böylelikle minyonları saniyeler içinde yok eden grup rakim takımla karşılaşmadan oyunu kazanma şansını elde edecek.

* Karşı takımın üstündeki lanet sona ermeye başladığında, düşmanlarınız için en iyi savunma konumuna geçip tuzaklar kurabilirsiniz.

Lanet Öncesi:

Lanet Sonrası:

Lanetli alan sisteminin yanında oyunculara bu sistemi kullanma imkanı da sunulmuş. Ekranın belirli köşelerinde bulunan nesneleri zamanında bir araya getirirseniz, içinde bulunduğunuz laneti tersine çevirip düşman üzerine yollayabilir ya da geçit ve kulelerinizin can barlarını yenileyebilirsiniz. Tek sorun, nadir bulunan bu objelerin harita üzerinde nerede ve ne zaman belireceği belli değil.

Ne Nerede Ne Zaman?

* Haritayla mümkün olduğunca içli dışlı olun çünkü; bir obje harita üzerinde belirdiği an o yöne doğru hezimet oluşacaktır ki bu gibi bir durumla karşılaşmak istemeyeceğinizden, erken teşhis size sizin için çok daha önemli bir hal alıyor.

* Sizinle birlikte haritanın belirli bölgesine var gücüyle giden düşmanları takip ederek yol üstünde işlerini bitirin böylelikle hem rakip takımın kahramanlarının bir kısmını temizlemiş imkanı bulmanız ile birlikte oyunu sizin lehinize çevirecek ve yahut zaferi garantileyecek eşyayı da ele geçirme şansı elde edeceksiniz. Bir kısmını dedim çünkü: Durumun farkında olan düşmanlar da sizin gibi bir plan belirleyip yol üstünde istenmeyen engellerin icabına bakacaktır. Bu yüzden; iki kat dikkatli olun.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir