Heroes of Storm Yeni Bir Lig Geliyor

Heroes of Storm Yeni Bir Lig Geliyor

Blizzard firmasının ücretsiz olarak oynanan oyunu MOBA, 13 Ocak tarihinden itibaren Alfa sürümünden Betaya geçiyor. Heroes of Storm için tam sürüm tarihi belli olmasa da beta süreci için kayıt olmakta gecikmeyin. Şimdiki haberimiz ise bu oyuna Hero Leauge adında yeni bir heyecan geliyor.

Yeni Lig sistemi sayesinde, Heartstone gibi sıralama oyunlarına dahil olabileceksiniz. Yani, alfa sürecinde sıradan şeylerden sıkıldıysanız, sadece anlık zaferler değil, sıralamada iyi yerlere gelmek için mücadele edebilirsiniz. Oyun modları içinde otomatik bot ile oynadığınız oyunların dışında “Versus” modunu tercih ederek gerçek oyuncular ile daha keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Versus isminden dolayı oyunu anlamakta zorluk çekenlerden dolayı bir sonraki aşamada bu mod, “Quick Match” adı ile karşımıza çıkacak.

Heroes of Storm’a gelecek olan yeni lige giriş yapabilmek için belirli özellikleri taşımanız gerekiyor. İlk olarak seviyeniz minimum 30 olmalıdır. 10 tane kahramanınız olmaz bu lige giremezsiniz, ayrıca haftanın belirli günleri ücretsiz verilen kahramanlar bu kurala dahil değildir.

Heroes of Storm oyununa gireceğiniz takımınızın sayısı pek de önemli olmayacak. Oyun sistemi sizlere otomatik olarak denginiz rakipleri göndererek eşit bir mücadele olmasını sağlayacaktır.  Örneğin takımınız 4 kişi, karşı tarafa da 4 kişi gönderilmeye çalışılacak, eğer dengi rakip bulamazsa güçlü rakip gönderebilir.

Eşleşme sonrası ana ekranda sizlere kahraman seçme ekranı gelecek, oyunu oynayacağınız bölgeye göre uygun karakter seçimi de yapabilirsiniz. İlk kahramanı seçen avantajlı olacağından bu durumu belirlemek için yazı-tura atılır. Yarım dakikada bir kahraman seçmelisiniz, seçeneğiniz ne kadar fazla olursa o kadar kazanma şansınız olacaktır.

Heroes of Storm’da ligin zirvesine tutunabilmek için ilk olarak 50. Derecede olacaksınız, sonrasında kazandığınız müsabakalar sonucu puanınızı artırıp 1. Dereceye düşmeye çalışacaksınız. Bir sonraki dönemde ise her şey sıfırlanacak ve baştan mücadele edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir