Hero Zero Tanıtım

Tarayıcı tabanlı bir RPG oyunu olan ve Playata GmbH tarafından geliştirilmiş olan bir oyundur Hero Zero. Hero Zero oyununun ana sitesine Herozerogame.Com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hero Zero oyununa kayıt olup giriş yapınca kahraman yaratma ekranı karşınıza geliyor. Burada karakterinizin cinsiyetini seçerek başlıyorsunuz. Daha sonra karakteriniz için baş, saç, göz, kaş, aksesuar, burun, ağız, ten rengi ve sakal gibi yerler için değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız da bu değişikliklerin yapıldığı alanın sol alt kısmında yer alan zara tıklayabilirsiniz. Daha sonra sonraki tuşuna basarak devam ediyoruz.

Oyuna giriş yaptığınız zaman karşınıza gelen ekran ana menü ekranıdır. Burada kahraman hakkında bilgiler ve oyun kısayolları yer alır. Ekranın sol altında yer alan kırmızı telefona tıkladığınız zaman görevler sayfasına geçersiniz. Kahraman olarak önceliğiniz mahallenin güvenliğini sağlamak ve kötü niyetli kişileri durdurmak. Greve başla dediğiniz zaman size görevde neler kazanacağınızı belirten bir uyarı gelir ve devam edersiniz.Burada görevleri geçmek için donut kullanabiliyorsunuz. Bunu saklayarak ilerleyen zamanlarda zorda kaldığınızda kullanabilirsiniz bu donutları. Görevleri yaptıkça yetenek puanı kazanmaktasınız. Bu puanlar sayesinde seviyeniz yükseliyor ve gittikçe değişen lakaplara sahip oluyorsunuz.

Ana ekranda sol üstte göreceğiniz sarı yıldızlı bölümde seviyenizi görebilirsiniz. Bunun hemen altında yer alan bölümler ise sırası ile güç, dayanıklılık, beyin ve sezgi olarak geçmekte. Güç daha fazla güç kazanmanızı sağlar doğal olarak. Dayanıklılık da karakterinizin güçlü düşmanlara karşı daha iyi savunma yapmasını sağlar. Beyin sizin daha kritik vuruşlar yapmanızı sağlar. Sezgi ise düşmanın size vurmaya çalışırken başarısız olma olasılığını artırır. Bu yetenekleri para ile alabilmenin yanında giyecekler ile de bunları artırmanız mümkündür.

İkinci el dükkanına gitme linki görevler için tıkladığınız telefon resminin hemen sağında yer alır. Oraya giriş yaptığınızda karakterinizin giyebileceği elbiseler ya da aksesuarlar alabilirsiniz. Donutları oyunda para ile satın alıyorsunuz. Normal para ise oyunda ilerledikçe artmaktadır. Burada başka kişilere karşı dövüşebilirsiniz. Bunun adına düello deniliyor. Düelloya çıkmadan önce yüksek yetenek puanları veren elbiselerinizin olmasına dikkat edin aksi taktirde sıkıntı yaşayabilir ve kaybedebilirsiniz.

Oyunda bazı özel görevleri de yaparak yine para ve donut kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Zaten birkaç dakika içerisinde ana menünün altında yer alan 11 simgenin hepsi de açılmış olacaktır.

Çalışma bölümü yer almaktadır. Buradan çalışmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Sizin seviyeniz arttıkça kazandığınız para da doğru orantılı olarak artmaktadır. Diğer taraftan baktığımızda ise oyun ile ilgilenemeyeceğiz zamanlar için karakterinizi çalışmaya gönderebilirsiniz.

Eğitim bölümü de bulunmaktadır. Burada her birisi 5 dakika olan eğitimler yer alır. Siz eğitimleri tamamladıkça da yetenekleriniz yükselir. Daha sonra özel görevler bölümüne girerek yapabileceğiniz özel görevleri bulabilirsiniz.

Oyun içerisinde güçlendirici gibi ürünler bulunmaktadır. Bunlar ile yetenekleriniz az da olsa güçlenecektir. Ayrıca takım bölümü de bulunan oyunda siz de bir takıma dahil olabilir ya da takım kurabilirsiniz. Genelde oyunlarda olan klan gibi bir şeydir bu takım işi de. Takımlar da birlikte oyunu oynamaktadır ve birbirlerine destek olurlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir