Herkes İçin League of Legends

   LoL severlere muhteşem müjdelerimiz var. LOL Türkiye hem 1. yaşını kutluyor hemde oyuncuların gözünü dolduracak yeniliklerle karşımıza geliyor.  Geçtiğimiz günlerde resmi facebook sayfasından ilk haberleri veren LOL ekibi bir birinden ilginç birbirinden güzel oyun modları geleceğini duyurdu. Duyuru ise şöyle: “Sınırlı Oyun Modları çok yakında League of Legends’da fırtınalar estirmeye hazır!” Duyuruların içeriğine göz attığımızda gerçekten güzel oyun modları bizleri bekliyor olacak.

Farklı farklı oyun modlarını çıkaracak olan LOL ekibi bu modları birden değil tek tek sizlere sunmayı hedefliyor. Nedeni ise bütün oyuncular her modu denesin ve oynasın diye. Bu modlar ilk önce deneme olarak sizlere sunulacak daha sonra kapatılıp sizler LOL ekibine geri dönüş yaparak beğendiğiniz beğenmediniz yanlarını dile getirerek olmasını istediğiniz modu destekleyebilirsiniz. Benim tahminime göre bu modlar için anket yapılacak. Sözü fazla uzatmadan geçelim oyun modlarına;

Bu oyun modlarından bahsedecek olursak;

İlk karşımıza gelecek olan oyun modu: “Hepimiz Birimiz İçin” olacak. Bu oyun modunda 5 şer kişilik takımdan oluşacak ve her iki takımda aynı şampiyonları alacak. Örneğin Garen ise her iki takım oyuncularının hepsi Garen şeklinde olacak. Bana göre en eğlenceli ve güzel bir mod olacak. Bu mod sadece Sihirdar Vadisi’nde olacak. Özel Oyun sekmesinde istediğiniz oyun modunu oynayabileceksiniz. Rakiplerinize korku dolu anlar yaşatmak istiyorsanız; 5 tane Son Parıltı ile rakiplerinizi ortadan kaldırma, Rakiplerinize kafa tutarak Önlenemez Güç gösterisi yapma veya Zaman Kayması ile zamanda yolculuk yaparak ölümsüzlüğünüzü ilan edersiniz ve 5 te 5 için ise size bir fırsat doğar. :)

Bu çıkacak olan modların hepsinde LOL ekibi oyuncularıyla iş birliği yapmak istiyor ve oyuncuların söylediklerini dikkate alarak modları geliştirmeyi hedefliyor.

Türkiye sunucusuna daha gelmedi ama öteki sunuculara gelmiş durumda dileyenler oradan takip edebilirler. Edemeyenler için ise kısa kısa bu makalemizde anlatmaya çalışacağım.

İlk harita olarak olarak karşımıza gelen “One For All” modu. Bizdeki karşılığı ise “Hepimiz Birimiz İçin”

Özel bölümden girilen bu modu seçtiğimizde karşılıklı takım olarak 3 er şampiyon yasaklıyoruz. Yasakladıktan sonra ekibinizle anlaşıyorsunuz. Eğer anlaşamazsanız rastgele bir şampiyon seçiyor. Oyun başladıktan sonra ise tam bir çekişme ve sınırsız eğlence…

Türkiye sunucusuna da gelecek olan bu mod galiba. Ama şunları da söylemeden geçemeyeceğim; Modda en dikkatimi çeken durum ise şurası oldu şampiyon seçim sırasında “ekibimizle anlaşmamız” Neden bura derseniz. Çünkü biz daha dereceli oyuna girerken bile şampiyon seçimi sırasında neler söylüyoruz neler yapıyoruz inanamazsınız. Biz bu algıdan bir an önce kurtulmalıyız ve bu bir sadece oyun demeliyiz. Eğer bu algıdan kurtulursak oyun daha zevkli hale gelecek. Kimse alınmasın kimse yapmıyorum demesin.

Süper anlayışlı oyuncularda var tabi onları da es geçemeyeceğim. Sizden ricam birazda sakin biraz daha sabırlı olmanız ve eğlencenin tadını çıkarmanız. Yeni modlarda görüşmek üzere… :)

Adonise

Blitzcrank olarak bildirdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir