Her Story 2 İçin Geliştirmeler Başladı

Her Story 2 İçin Geliştirmeler Başladı

Her Story 2 geliştiriliyor haberi geçtiğimiz günlerde duyurularak birçok kişiyi beklemeye sevk etti. Öyle ki başarılı bir çıkış yakalayan Her Story oyunu birçok bağımsız mecradan ödül ve takdir toplamayı başarmıştı. 2015 yılının en iyi bağımsız oyunu ödülünü kazanmayı başarmış olan yapım Sam Barlow tarafından geliştirilmektedir.

İlk oyunu bitirdikten sonra farklı bir oyun dinamiğiyle oyunculara sunan Sam Barlow geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabından bazı bilgiler paylaştı. Her Story oyunu hakkında gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını ve buna karşılık olarak Her Story 2 oyunu için çalışmalara başladığını bildirdi. Kodlamaya başladığı yeni oyunun içeriğiyle ilgili detay vermekten kaçınan Sam Barlow bu konuda bir sürpriz yapmak istiyor gibi gözüküyor.

 Hatırlayacağınız üzere Her Story konusu ile bir çözüm oyununu andırıyordu. Bir bilgisayar ekranının karşısında oturduğumuz oyunda karşımıza çeşitli delillerin ve bazı detayların bulunduğu videolar çıkıyordu. Gerçek bir cinayet soruşturmasındaymış gibi incelemeler yaparak suçluyu arayabiliyorduk. Yazdığımız kelimelerle ilişkili içerikler, deliller ve videolar bizi suçluya götürerek oyunda başarıya ulaşmamızı sağlıyordu.

Bu mantıktan gittiğimizde direkt olarak aynı tip bir oyun bekliyor olabiliriz. Ancak Her Story 2 ile ilgili bilgiler incelendiğinde yalnızca dedektif olarak karşımıza video sunulmayacağı açıklandı. Bu anlamda daha aktif bir oyun deneyiminin bize sunulacağı aşikâr. Ancak ilk oyunla hikâye bazında bir bağlantısı ya da devam niteliği taşımayacağını da söylemek gerekiyor. Karşımıza nasıl bir oyun modülü ya da nasıl bir senaryo çıkacak bilemiyoruz. Ancak ilk oyun gerek oynanış dinamikleri gerekse detaylarıyla birçok oyuncuyu kendisine bağlamayı başarmıştı. Bu yüzden Her Story 2 oyunu çıkış tarihi itibariyle başarılı bir ivme kazanacak gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir