Heavy Rain’in ARG Oyunu Çıkacak Mı?

Heavy Rain'in ARG Oyunu Çıkacak

 PlayStation 3 konsolu için Heavy Rain oyunu son derece önemli yapı taşları arasında görülüyordu .Her ne kadar geçmiş nesil oyunu olarak görülse de geliştirici firma çabuk pes edecek gibi gözükmüyor. Zira 2016 yılının Mart ayı içerisinde Heavy Rain PlayStation 4 sürümü piyasaya çıkacak ve yeni konsol ile harika görseller sayesinde deneyimimizi arttıracak. Oyunu daha önceden oynamış olanların kaçırmayacağını düşündüğümüz bir sürüm diyebiliriz.

Ancak asıl ilginç olan kısmın geçtiğimiz günlerde Futurlab yazılım şirketinden James Marsden tarafından yapılan açıklamalar olduğunu belirtelim. Öyle ki Heavy Rain yeni oyunu konusunda belli başlı teorilerin düşünüldüğünü fakat bunların zamanla farklı sebeplerden ötürü iptal edildiğini duyurdu. Özellikle Heavy Rain ARG oyunu olarak çıkacak olması okuduğunda bile oyunculara istek veren bir durum olarak görülebilir. ARG açılım olarak Alternatif Gerçekçilik Oyunu anlamına gelen İngilizce bir oyun türüdür. Ancak iptal edildiği James Marsden tarafından tekrar tekrar söylendi. Peki bu iptal edilen sürüm çıkmayacak mı?

 

Heavy Rain ARG Sürümü Neden İptal Edildi?

Heavy Rain ARG oyunu olarak çıksaydı oyun içi gizem ve merak duygumuz çok fazla artmış olacaktı. Hatta origami figürleri ile şifrelenmiş mesajları çözmeye çalıştığımız oyun içeriğinde bizi çok farklı maceralar bekliyor olacaktı. Öyle ki Ethan Mars karakterini yönettiğimiz oyunda oğlunu kurtarmaya çalışıyoruz. Ve bu anlamda ona ulaşmak için zaten zor ve ekstra bir çaba sarf ederek iletişim kurmaya çalışıyoruz. Eğer ARG oyunu olarak Heavy Rain çıkmış olsaydı bu konsept çok daha üst kademe olarak bizlere sunulacaktı.

Heavy Rain ARG neden iptal edildi sorusu içinse James Marsden öncelikli olarak finansal durumu gösterdi. Küresel maddi krizle boğuşurken oyunculara net bir proje yerine böyle bir marjinal sürüm sunmak riskli gözüküyordu dedi. Aynı zamanda geliştirici ekip içinde olan fikir çatlakları sonucunda projenin iptal edilmesinin en sağlıklısı olduğunu düşündüğünü de aktardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir