Hearthstone Warrior Destesi ve Taktikleri

Hearthstone Warrior Destesi ve Taktikleri

Hearthstone hakkında tam bir bilginiz yoksa, yeni bir oyuncuysanız, fazla kartınız da yoksa Warrior destesi tam sizin içindir. Diğer destelerimizde de tarif ettiğimiz gibi Legend(efsane), Rare(nadir), Common ve Epic türü kartların yer almadığı desteler içindedir. Warrior destesi orta dereceli bir güce sahiptir, birçok oyuncu taktik olarak rakibin kahramanını hedef alır ama aslında yanlı bir düşüncedir. Halbuki, düşmanın minyonlarını yok edip masayı kendi hakimiyetiniz altına almak en önemli strateji olacaktır. Çünkü, kartınızı silah gibi kullanıp minyonları hedef aldığınızda, kart bakımdan bir adım önde olacağınız gibi rakibi masada fazla süre aktif etmeyerek kazanma şansınızı artırırsınız.

Warrior destesi içinde yer alan faydalı kartlardan birkaç tanesine göz gezdirelim. İlk kart olarak Execute’den başlayalım. İlk zaman bu kart çok güçlü gibi gelir, nitekim öyle değildir, normalde 1-1 mana minyon ilişkisi normaldir ama daha önce darbe almış bir kartı yok edebilirsiniz, sıfırdan kapışacağınız karta karşı etkiniz az olur. Bu kartı kullanırken Battlercy özelliğinden yararlanmanız daha çok fayda sağlayacaktır.

Elven Archer, işte bu kartı execute kartı ile birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz. Elven ile rakibin gücünü düşürdükten sonra Execute ile son vuruş harika bir taktik olacaktır.

Fiery War Axe, Warrior destesinin en sağlam kartlarından biridir, bazıları için Hearthstone’un en iyi kartıdır. Oyuna başladıktan sonra bu karta sahipseniz şanslısınız, kendi minyonlarınız güçlenirken rakiplerini zayıflatarak, masada adeta kral olabilirsiniz.

Cleave, bu büyülü kart sayesinde, düşmanın 2 minyonu yok olur, isterseniz Execute kartınızı da etkin hale getirebilirsiniz. Bu kart düşmanınızın 2 minyonu olduğundan kullanılmasının yanı sıra 3’den fazla minyonu da vurabilme yeteneği kartı değerli kılıyor ama 2 tane olması da saçma olmuş.

Biraz savunmaya ihtiyacınız varsa Shield Block yardımınıza koşar. Shiled Slam ile birleştirdiğinde etkilidir, tek başına çok fazla da bir faydası dokunmaz. Oyunu biraz sinirli hale getirmek için yüksek hasar veren Kork’ron Elite kartı da zor durumda en büyük yardımcınız olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir