Hearthstone Shaman Destesi ve Özellikleri

Hearthstone Shaman Destesi ve Özellikleri

Hearthstone’daki diğer klasik desteler gibi bu kart da 10. level itibari ile seçilebilir ve yeni başlayanlar için ideal bir destedir. Shaman destesinde Legends, nadir kart, common kartı ve epic kartlardan bulunmamaktadır. Sizin gibi rakiplere karşı oynarken biraz sıkıntı çıkarsa da makineye karşı oynadığınızda bu deste oldukça iş görür.

Ateş elementi, Totem kartı ve Rockbiter silahı gibi kuvvetli kartları destede bulunduran Shaman sınıfı ideal bir seçim olacaktır. Yukarıda adı geçen kartları her shaman destesinde kullanma şansına sahipsiniz. Shaman destesindeki ana amaç Totem ve Rockbiter silahı ile güçlendirip o şekilde hamleler yapmaktır. Minyon takası yapabileceğiniz bu özel kartlar sayesinde Bloodlust gücünü kullanarak rakibi şaşkına ve bozguna çevirebilirsiniz. Minyonlar arası transferleri öğrenmek size oyunda büyük katkı sağlayacaktır.

Minyonları yok etmek için ihtiyacınız olan kart Rockbiter Weapon olacak. 1 mana gibi ufak bir güçle 3 puanlı hasara sebebiyet vererek rakibe büyük darbeler indirirsiniz. Rakip minyonları aza indirebileceğiniz gibi kendinizden büyük minyonlu kartları da yenme şansınız bulunuyor.

Küçük minyonlu kartınız var diye üzülmeyin, Shaman destesindeki Flametongue Totem kartı sayesinde minyonları olduğundan daha kuvvetli hale getirebileceksiniz. Bu kartı 3-2 oranında bir kart ile desteklediğiniz takdirde Cillwind Yeti gibi çok kuvvetli minyona sahip kartı da ortadan kaldırabilirsiniz. Totem kartlarınızın tek noktada olmasına dikkat edin, bu sayede herhangi bir saldırıda güçlendirme gücünüzü hepsinde kullanabilirsiniz.

Bloodlust kartı sizin iş bitiren büyünüz olacak. Board bölümünde düzenli trade gerçekleştirdikten sonra fazlada 3 saldırı kuvveti ilave ederek düşmanı ortadan kaldırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir