Hearthstone Rogue Destesi Ne İşe Yarar

Hearthstone Rogue Destesi Ne İşe Yarar

Hearthsone kart oyunundaki Rogue Destesi, oyunda para harcamamışsanız ya da az harcama yapanlardansanız kullanılabilecek kartlardandır. Rogue sınıfını seçtikten sonra seviye 10’a kadar ulaşmayı başarırsanız bu ücretsiz kartları kullanabilirsiniz. Bu kart içerisinde efsane, epic, nadir veya common kartlardan bulunmamaktadır.

Diğer standart kartlar gibi çok güçlü görünmese de, kendi oynayacağınız oyun için yeterli ve ortada bir güç seviyesine sahiptir. Şimdi sizlere kartların özellikleri ve stratejisi hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

Rogue sınıfını seçenler için bu kartta çok süper büyüler ve minyonları bir arada bulamayacaksınız. Her ne kadar büyük güçleri olmasa da rakiplerinizin minyonlarınız yok edecek kadar güçleri bulunuyor. Kullandığınız kartları diğer güçlü kart ve büyüler ile desteklemelisiniz, böylece güçlü rakiplerinize karşı zorlanmadan kazanabilirsiniz.

Acidic Swamp Ooze, standart kartlar içinde bulunan bu özel kart düşmanın silahına karşı etkilidir. Oyunda, Avcı, Paladin, Shaman, Savaşçı veya kendi sınıfınız olan Rogue’ye karşı oynarsanız, kartınızı minyon olarak kullanmak yerine düşmanın silahını ortadan kaldırmak için kullanınız. Biraz önce saydığımız sınıflarında dışında ise minyon olarak da kullanabilirsiniz.

Novice Engineer ve Gnomish kartları ise size yeni bir kart çektirerek kuvvetlenmenizi sağlar. Novice Engineer kartı az manaya sahip olmasına karşın 1 manası olan basit kartları alt edebilir, kimi zaman düşük manalı karta sahip olmak da avantaj doğurmaktadır.

Gnomonis İnventor kartı ise 4 sağlığa sahip olması sayesinde birçok darbe sonrası ayakta kalır. 2 manalı kartları yok ettikten sonra sıradaki kartlara karşı da mücadele edecek gücü kalır.

Shattered Sun Cleric, üç manalık bir kart olmasının yanı sıra, kendinden olan kartlara verdiği + buflar ile çok etkilidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir