Hatred İle Kan Gövdeyi Götürüyor

hatred-oyunu
Hatred ile vahşete birebir tanıklık edeceksiniz. Aldığı tepkilerle çok konuşulan ve tartışma konularında en üst noktalarda gördüğümüz oyun nihayet çıktı. 1 Haziran günü resmi olarak satışa sunulmasıyla ciddi satış rakamlarına ulaşan oyun rakiplerini geride bırakmayı başardı. Grand Theft Auto 5, The Witcher 3 gibi oyunlardan çok daha yüksek satış rakamlarına ulaştı. Daha önce Steam’den kaldırılmasıyla olay konusu olmuştu. Sonrasında tekrar Steam’e eklense de bu olaylara maruz kalmasının tek sebebi safkan bir şiddet oyunu olmasıdır.

Hatred aslında diğer oyunlardan daha fazla şiddet içermiyor. Sadece oyunun başka bir amacının olmayışı bu konuda tepki alıyor. Sizden sadece karşınızda ki insanları katletmenizi isteyen bir oyundan bahsediyoruz. Normal şartlarda spor oyunlarını bir kenara atarsak gerek simülasyonlar gerek diğer oyunlar hep şiddetle iç içedir. En basitinden GTA 5 oynarken dahi zamanın büyük çoğunluğunu araba çalarak, insan öldürerek, adam yaralayarak geçiririz. Hatred içinse bu tarz amaçlardan ziyade sadece vahşet içeriği dikkat çekiyor.

Hatred oyununa girdiğimizde ilk olarak birkaç kişiyi katletmemiz gerekiyor. Ardından oyun bize ufak çaplı birkaç görev sunuyor. Bu görevlerde yine şiddete dayanıyor. Örneğin bir binadaki herkesi öldürmek, hoteli havaya uçurmak, araçtaki herkesi vahşice katletmek gibi. Bu görevlerden sonra oyunun şiddet seviyesi daha da artıyor. Yeni yöntemler, yeni haritalar, ölmeyi bekleyen yeni insanlar ve daha vahşi bir oyuncu profili.

Hatred oyununun büyük eksiği hiçbir hikayeye sahip olmaması. Oyun tamamen doğaçlama bir sistem üzerinde yer alıyor. Bununla beraber bir süre sonra sıkılmalar görülebiliyor. Aslına bakarsanız anlık sinir ve şiddet arzunuzu yenebilmek için güzel bir yöntem. Hatred satışa çıktığı günden bu yana çok sayıda oyuncuyu kendine bağımlı hale getirdi. Aylardır çıkışını bekleyen kitleyi şiddete doyurdu denilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir