Halo Orbit İsimli Yerli Mobil Oyun Piyasaya Çıktı

halo orbit isimli yerli oyun

Daha önce Tint Pop oyunlarıyla karşımıza çıkan Cappuccino Studios çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 270 binin üzerinde indirmeye ulaşan Tint Pop bir anlamda başarılı mobil oyunların geleceğinin ayak seslerini vermişti. Öyle de oldu diyebiliriz. Artık oyun sektörünün içerisinde daha hareketli bir hal alan Türkiye ve Türk geliştiriciler kendi oyun endüstrisini baştan yaratmaya çalışıyor. Buna tabi ki The Orphan Dreams, The Prison Game, Bard’s Gold, Mesel ve Ultimate Revolution gibi yerli oyunlar dahil edilebilir. Bu gibi yapımlar yavaş yavaş endüstrileşen bir oyun sektörünün adımlarını atmaya başladığını gösteriyor.

Bu kez Cappuccino stüdyosu tarafından resim ve çizim üzerine geliştirilmiş bir mobil oyun olan Halo Orbit karşımızda. Oyunun temel amacı kolaylıkla resim yapabilmek, ilginç figürler çıkarmak ve eğlenebileceğiniz bir içerikle karşılaşmanız. Kolay bir oynanışın haricinde çok büyük bir donanım istemeyen oyunlardan birisidir. Dolayısıyla insanlar her telefonla ya da tabletle Halo Orbit oyunu oynayabilir. Bu şu sıralar günümüz koşullarında önemli kabul edilebilecek bir detaydır. Halo Orbit çıkış tarihi olarak geçtiğimiz günlerde bizlerle buluştu ve belki de oyun dünyasında tek bir üzücü detayı yer aldı.

Halo Orbit Nereden Yüklenir

Halo Orbit iOS için iTunes üzerinden yüklemeye şu an açıktır. İstediğiniz bir iPhone modeline ya da iOS yüklü tablete indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun tek olumsuz yanı ise Android versiyonunun olmaması. Tabi geliştirme işlemleri devam ediyorsa önümüzdeki süreçte Halo Orbit Android için gelebilir. Bunu bekleyerek görmekten başka bir çaremiz yok.

Ekranda yer alan çizgilerden çıkaracağınız figürler sizin için değerli olabilir. Zira gerçekten ortaya sanat eseri kıvamında bir çizim çıkarabilirsiniz. Bunu ister video şeklinde YouTube aracılığıyla isterseniz fotoğraf olarak diğer sosyal ağlarla paylaşmanız mümkün. Halo Orbit’in şimdiye kadarki en komplike yerli mobil oyunlar arasında olduğunu buradan da görebiliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir