Halo 5; Guardians Yeni Senaryosunu Sinematik Fragmanla Yayınladı

halo 5

Halo efsanesine bu yıl eklenecek olan yeni üye Halo 5; Guardians şimdiden oyuncuların hedefine girmiş. 343 Industries tarafından geliştirilen ve 27 Ekim tarihinde resmi olarak çıkış yapacak olan Halo 5; Guardians için sinematik fragman yayınlandı. Yeni senaryoyu, başlangıcını ve hikayenin oluşumunu konu alan sinematik tanıtım 2 dakika 27 saniye uzunluğunda. YouTube üzerinden resmi kanala yüklenerek paylaşılan video birçok oyuncuyu hayrete düşürecek ayrıntılar içeriyor.

Video içeriğinin Halo 5; Guardians için 2.bölümü ifade ettiği eklenen görüntülerde Mavi takımı görüyoruz. Oynayanların bildiği efsane mavi takımın bir operasyonunu konu alan videonun içeriği şu şekilde yaratılmış. Master Chief ismindeki efsaneleşmiş lider her zamanki gibi Mavi takımı harika yönetiyor. Muhteşem aksiyon sahneleriyle heyecanın hiç bitmediği bir akışın içinde kendinizi buluyorsunuz. Covenant tarafından zapt edilmiş bir bölgeye yapılan baskın ise profesyonelliği gösterse de sonu hiç tahmin ettiğiniz gibi bitmeyecek. Spartan 2’nin gerçekleştirdiği bu saldırı dışında yayınlanan sinematik fragmanın farklı noktalarda fikir verdiğini belirtebiliriz.

Mavi takımın ne gibi farklılıklarla karşılaştığını, onların gözünden yaptıkları anlatımla başlangıcın nasıl olduğunu bize aktarıyor. Eğer daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız Microsoft tarafından sunulan efsanevi içerikten faydalanmanızı tavsiye ederim. The Fall Of Reach ismini taşıyan animasyon serisi oyunun hikayesini kısa hikayelerle 3 bölümde özetliyor. Birçok kaynağa göre Eric Nylund’ın yazdığı Halo isimli eserden esinlendiği konusunda varsayımlar var. Elbette Microsoft tarafından bu konuda bir açıklama yapılmamış.

Şuan için yayınlanan sinematik fragman Halo 5; Guardians oyununu bekleyenleri 27 Ekime kadar idare etmek zorunda. Şuan için Deluxe Edition, Limited Collector’s Edition ve Limited Edition şekliyle 3 farklı sunumla satılan Halo 5; Guardians 27 Ekim tarihinde resmi olarak oynanabilecek. Steam gibi kanallardan satın alabileceğiniz gibi fizikse anlamda da satın almak mümkün.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir