Halo 5: Guardians İnceleme

halo 5 guardians

 Halo 5: Guardians oyunu 343 Industries tarafından üretilen ve geliştirilen bir yapım. Halo serisinin hayranı olan oyuncular için zaten oldukça sevindirici bir haber olan oyun kitle dışında da büyük destek aldı diyebiliriz. Şimdiye kadar çıkmış en gelişmiş Halo oyunu olan sürüm duyurusu yapıldığı günden bu yana geniş bir kitle tarafından bekleniyor. Microsoft ile ortak bir pazarlama anlayışına bürünen 343 Industries bu sefer oyunu geniş bir pazara yaymayı başaracak gibi gözüküyor.

Halo serisinin tüm oyunlarında final sahnesi belirsizdir. Yani bir sonraki hikâyeyle bağlantılı bir senaryo geleceğinin sinyalini vermektedir. Dolayısıyla video ve ekran görüntüleri geldikçe, oyunun gelişim sürecine ait bilgiler paylaşıldıkça insanların aklında hep aynı soru oluştu. Halo 5: Guardians oynamak keyifli olsa da acaba sonunda ne olacak. Bu sorguyu yapan oyun severler için geniş çaplı oyun portalları derecelendirmelerini açıkladılar.

Halo 5: Guardians ortalama puanları şu şekilde;

  • Oynanış: 10/9
  • Grafikler: 10/9.5
  • Müzik ve Ses: 10/9
  • Hikâye ve Kurgu: 10/8.5

Bu notlara bakıldığında oldukça geniş bir oyun profili olduğunu anlamak mümkün. Sonu açık bırakılan hikâyelerle günümüze kadar gelen Halo efsanesinin yeni oyunu birçok sürprizle de karşımıza çıkıyor.

Halo 5: Guardians inceleme konusunda en ilgi çekici detay çıkış tarihindeki belirsizlikler oluyor. Durumunu incelediğimiz oyunun ilk olarak 10 Haziran 2013 tarihinde E3 fuarında duyurulduğunun altını çizmek gerekiyor. Bunun ardından Microsoft ile pazarlama açısından anlaşmaya varan 343 Industries çok sayıda sansasyonel haberle anıldı. Örneğin PC platformu için oyunun bir modunun çıkıp çıkmayacağı aylarca konuşuldu. Nihai karar sonunda verildi ve PC platformu için söz konusu bir sürümün olmayacağı resmi olarak açıklandı.

Halo 5: Guardians çıkış tarihi 27 Ekim 2015 olarak belirtilmişti. Muhtemelen akşam saatlerinde aktif olacak oyunun Master Chief Collection gibi özel paketleri de bulunacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir