Half Life 3 İçin Çıkan Söylentilere Valve’den Açıklama Geldi

Half Life 3

Half Life şüphesiz herkesin çocukluğunun oyunu. Onlarca yıldır var olan bir oyundan bahsettiğimiz için şuan ki yaşınızın pek bir önemi yok. Bakıldığı zaman herkes çocukluğunda bir tutam Half Life tatmış. Şimdi ise Half Life ile büyüyen neslin merakla beklediği bir Half Life 3 var. Bunun nereden çıktığını az çok biliyorsunuz. Neredeyse 2 yıldan beri sosyal medyada dönen, teknoloji sitelerinde yayınlanan yazılar ve görseller böyle bir şeyin mümkün olacağını gösteriyor.

Öyle ki gayet profesyonel içerikler yayınlanıyor, silah tanıtımları yapılıyor, logo ve oyuna dair bilgilere rastlıyorsunuz. Ancak gel gelelim ki tüm umutlarınız yıkılıyor. Tabi ki Half Life 3’ün çıkacağına hiç ihtimal vermeyende vardır. Ama bu durum çıkacağına duyulan kemikleşmiş inancı kırmaya yeterli değil. Ta ki geçtiğimiz günlerde düzenlenen EGX 2015 fuarında konuşan Valve yetkilisinin ağzından cümleler dökülünceye kadar. Üstelik tanıdığımız simalardan birisi olan Valve’nin sunum ekibinden Chet Faliszeck resmen Half Life 3’ü yalanladı.

Bir katılımcı kendisine sanal gerçeklik ile Half Life 3 oynama fırsatımız olacak mı diye bir soru yöneltti. Sadece ‘hayır’ cevabını vermekle yetinen Chet Faliszeck aslında bir katılımcının değil milyonlarca oyuncunun hevesini kırmıştı. Devam eden konferansta farklı bir katılımcı Half Life 3 ile ilgili başka bir soru sordu. Valve yetkilisinin verdiği yanıt biraz daha ılımlı ve yumuşak olsa bile yine ‘hayır’ oldu. Buradan anlaşılacağı üzere zannediyoruz ki Half Life 3 söylentileri tamamıyla asılsız haberlerden oluşuyor.

Half Life 3 oyunu çıkacak mı, ne zaman çıkacak, ne kadara satılacak gibi sorular beynimizi kemirip dururken bu konuda hiçbir şey bilememenin verdiği boşlukta savrulup duracağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir