H1Z1 İki Ayrı Oyun Olarak Karşımıza Çıktı

H1Z1 İki Ayrı Oyun Olarak Karşımıza Çıktı

 H1Z1 oyunu Sony Online Entertainment etiketiyle üretilmiş olsa da Daybreak Games tarafından piyasaya sürülmüştü. Bir noktada stüdyonun farklı bir firmaya satılmış olması ortaya bazı anlaşmazlıkları çıkaracak diye düşünülüyordu. Nitekim aynı düşünüldüğü gibi oldu ve iki firma oyun hakkında hak talep etti. Ortak bir anlaşmaya varılsa da oyunculara oldukça ilginç bir durum ortaya çıkarıldı. H1Z1 iki oyuna bölündü haberi birçok kişi tarafından ilginçlik olarak karşılandı.

Şimdi oyuncular için esas soru işareti H1Z1 nasıl iki oyun olarak sunulacak olmaya başladı. Aslında normal ve mevcut olan H1Z1 oyunu şuan için geliştirilmeye devam edecek. Yalnızca ismi H1Z1: Just Survive olarak değişecek. Geliştirilmeye devam edilse de hayatta kalma oyunu konseptinde bir farklılık olmayacak. Asıl farklılık diğer yarısı olarak piyasaya sürülecek olan H1Z1: Kings of the Hill oyunu için geçerli. Çünkü hayatta kalma formatına alışanların daha çok karşılıklı mücadeleye yönelebileceği bir oyun olarak çıkacak.

H1Z1: Kings of the Hill Ne Zaman Çıkacak?

H1Z1: Kings of the Hill oyunu ne zaman çıkıyor soruları için şuanda net yanıtın mevcut olmadığını belirtelim. Yaz aylarında çıkması planlanan oyuna nazaran H1Z1: Just Survive oyunu 17 Şubat 2016 tarihinde oyuncularla buluşmuş olacak. Eğer H1Z1 satın al seçeneğini bu bölünmeden önce kullandıysanız yapmanız gereken şey yalnızca arkanıza yaslanmak olacak. Çünkü paranız boşa gitmedi. Aksine iki oyuna da sahip olma hakkına sahipsiniz.

Eğer oyuna sahip değilseniz erken satın al seçeneğiyle 20 $ fiyatla iki oyuna da ayrı ayrı satın alma işlemi uygulamanız lazım. H1Z1 oyunu hakkında bu farklı bölünme haberinin ardından oyuncuların iki farklı oyun türünü rahatlıkla oynayabileceklerini belirtmek gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir