GunZ 2: The Second Duel İlk Bakış

Massive Multiplayer Online First Person Shooter yani MMOFPS tarzındaki GunZ 2 The Second Duel, Aksiyum İmparatorluğu ile Travia Cumhuriyeti arasındaki her geçen gün kızışan savaşı konu alıyor. PVE ve PVP özelliğini barındıran GunZ 2’de bir çok şeye ihtiyaç duyuluyor fakat  büyük ölçüde ihtiyaç duyulan şeylerin başında gelen Optimite isimli enerji kaynağı GunZ 2 The Second Duel’de büyük öneme sahip bir materyal olmayı başarıyor.

Eğlenceli oyun periyotları üstün grafikleri ve biri diğerinden zevkli geçen oyun modları ile Gunz Online’ın gördüğü ilgiyi fazlası ile gören GunZ 2 The Second Duel PVE modunuda Gunz Online a göre bayağı geliştirerek oynayan oyuncuların beğenisini toplamayı başardı. Beta keyleri kapış kapış edilen GunZ 2 The Second Duel yakın zaman önce girdiği kapalı betasında gördüğü ilgiden de gayet memnun. Kapalı betasındaki oyuncu kitlesini koruyacağından emin olduğumuz GunZ 2 The Second Duel bakalım açık betasında oyuncu kitlesini ikiye ya da üçe katlayabilecek mi?

Aksiyum İmparatorluğu ile Travia Cumhuriyeti isimli iki cephenin askerleri yukarıda bahsettiğimiz Optimite enerji kaynağı ile savaşırken duvarlara koşarak tırmanma ve duvarlarda yürüme gibi bir çok imkansız denilecek özel güçleri imkansız olmaktan çıkarıyor.

Optimite ile ilgili vereceğimiz bilgileri noktalayıp biraz da PVE hakkında sizleri bilgilendirelim.

FPS denildiğinde aklımıza ilk olarak gelen şey şüphesiz karşılıklı çatışmadır. GunZ 2 The Second Duel’i karşılıklı çatışmaların olduğu klasik FPS oyunlarından ayıran özelliklerden birisi kesinlikle PVE özelliğidir. PVE modunda olan haritalarda tüm oyuna giren askerler ile sırt sırta verip yapay zekaya karşı oynayabileceksiniz. İlk başlarda normal boylardaki askerleri avladığınız bu modda ilerleyen zamanlarda sizleri fiziği ile korkutacak bosslara rastlayacaksınız. Fiziği sizden kat kat gelişmiş olan bu bossları öldürmeye çalışırken şüphesiz nefesinizi kesecek anlar yaşayacaksınız.

Klasik FPS oyunlarından GunZ 2 The Second Duel’i PVP de ayıran özellik ise klasik oyunlarda olan pusma gibi özellikleri barındırmaması oluyor. Oldukça hızlı oynanışa sahip bir oyun olan GunZ 2 The Second Duel’de hızlı oynanışın yanı sıra duvarlara tırmanabilir ve kısmen uçabilirsiniz. Kısacası bu heyecan dolu PVP ve PVE özellikli oyun gerçekten en azından bir defa denenmeyi hak ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir