Guild Wars 2

[tabby title=”İnceleme”]

Guild Wars 2, ilk olarak 2007 yılında çıkan serinin devamı olarak ArenaNet tarafından geliştiriliyor.
İlk seride olduğu gibi sadece oyunu satın alarak aylık abonelik ücreti ödenmeden oynanabilecektir.

Oyun hikayesi ilk oyundan 250 yıl sonra geçmektedir.
Kasik MMO’larda görev için haritada gördüğünüz işaretlenmiş karaktere gider konuşursunuz. Burada genelde
hiçkimsenin okumadığı devasa bir metin görürsünüz. Görevinizi bittiğinde yine devasa bir metin ve ödülünüz için geri dönersiniz. İşte klasik görev sistemleri hikayenin gelişimini bu devasa metinlerle anlatır. Guild Wars 2’de ise olan biteni anlamak için devasa metinler okumanıza gerek kalmayacak. Gelişmeleri bizzat görerek, yani yaşayarak anlayacaksınız.

Guild Wars 2’de Asura, Charr, Human, Norn ve Sylvari olmak üzere 5 ırk bulunur. Ayrıca kendi içinde 3 gruba ayrılan 8 sınıf bulunur. Elementalist, Necromancer,Mesmer, Ranger, Thief , Engineer, Warrior, Guardian olarak belirlenen sınıflardan : Elementalist, Necromancer ve Mesmer Scholars (Bilignler) sınıfını;
Ranger, Thief ve Engineer Adventurers ( Maceracılar) grubunu; Warrior ve Guardian da Soldiers (Askerler) sınıfını oluşturur.

[tabby title=”Ekran Görüntüleri”]

[nggallery id=28]

[tabby title=”Video”]

[tabby title=”Sistem Gereksinimleri”]

 Bileşenler Minimum Gereksinimler Tavsiye Edilen
 İşletim SistemiWindows 7, Windows 8, Windows 10Windows 7, Windows 8, Windows 10
 İşlemci (CPU)Core i3 2.4GHzCore i5 2.8GHz veya daha yüksek
 RAM4 GB8 GB
 HDD (Harddisk)72 GB
(Kurulduktan Sonra)

33 GB
(Kurulum Dosyası)

72 GB
(Kurulduktan Sonra)

33 GB
(Kurulum Dosyası)

 Ekran Kartı (GPU) 

Intel HD 4000

(2GB)

Nvidia GeForce GTX 660

AMD Radeon HD 7870

 [tabby title=”Nasıl Kayıt Olunur ?”] YAKINDA[tabbyending]

12 comments

 1. Oyununçıkış tarihi resmi olarak açıklandı ve 28 Ağustos 2012 dir. Bundan önce yapılacak olan son beta testi ise 20 Temmuz 2012 de başlayacaktır ve bu beta da tüm ırkları oyuncuların test etmesine izin verilecektir açıklananlara göre.

 2. bu oyunun ilk 10nun 1. sırasında olamsı gerekirdi. :) Guild wars2 şuan oyun dünyasının en iyilerin üst sıralarında. fakat şuan sizin sitenizin ilk10nun içinde metin2 olunca işin içinden çıkılmaz hale geliniyor.

  1. Sinan yılmaz,

   Öncelikle ilk 10 listemizdeki oyunların kitlesini de değerlendirmeye aldığımızı ve oyuncuların beğenisini göz önünde bulundurduğumuzu belirtmek isterim öte yandan berat arkadaşımıza bazı konularda katılıyorum oyunlarda her şey grafikten ibaret değildir nasıl ki Minecraft adlı oyun pixel benzeri görüntüye sahip olmasına rağmen bu kadar beğeniliyor aynı durum burada da geçerli olabilir.

   Yinede beğendiğiniz oyunlara puan vererek ilk 10 listesinde yükselmesini sağlayabilirsiniz :)

 3. metin 2 türkiye de çocukların oynadığı bi oyun olarak görülebilir ama dünyada hala en çok oynanan mmorpg oyunlardan biri hatta belki en çok oynanandır 2004 yılında yapılmış bi oyun olmasına rağmen oyunun yapay zekası her oyundan üst kalitede grafikler yönünden zayıf belki ama öbür oyunlarda alamadığın gerçekçilik hazzını bu oyundaki yaratıklardan alabilirsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir