Guild Wars 2 Yeni PvP Haritaları

Guild Wars 2’ye Yeni PvP Mekanları Geliyor

Arena.Net’in son açıklamalarına göre GW 2’de sadece 2 PvP haritası bulunuyordu. Bu rakam az gelmiş gibi görünüyor ki Arena.Net çok geçmeden yeni gelecek PvP mekanlarını duyurdu. Yeni gelen mekanlarla bir de yeni bir oyun modu “Conquest” geliyor.

Yeni Oyun Modu Conquest

Conquest oyun modunun genel amacı 5 kişiden oluşan 2 ayrı takımın 500 puana ulaşmaya çalışmasıdır. Karşı takımdan öldürülen her kişi için takımınız puan kazanır ve elinizde tutuğunuz bölgelerle puanınızı yükseltebilirsiniz. Haritada 3 ele geçirilebilir nokta bulunuyor ve bu noktalar ele geçirildiğinde takımınıza 2 saniyede 1 puan kazandırıyor. Ayrıca karşı takımdan öldürdüğünüz oyuncular takımınıza 5 p uan kazandıracak. Çok zor olsa da iki takım da aynı anda 500 puana ulaşırsa 15 dakikalık ek süre belirlenecek ve bu süre bitimine kadar en yüksek puanı alan takım kazanacak. Bu mod için ortalama oyun süresi yaklaşık 8-15 dakika olacak.

Conquest oyun modu haritalarında 3 ele geçirilebilen ve 1 özel nokta bulunur. Forest Of Nifihel bölgesinde kuzeybatı ve kuzeydoğu yönlerinden, oyun başlar başlamaz mob’lar oluşur. Bu mob’ları öldürebilirseniz takımınız 40 puan ve iyi bir buff kazanır. Battle of Kyhlosa’da takımlar mancınık kullanabilirler. Mancınıklar oyunculara hasar verebilir ancak esas amaçları düşman takımın binalarına hasar vermektir. Mancınıkları kullanarak bir çok engelin üstesinden kolaylıklara gelebilirsiniz. Mancınığı yıkılan takım, onu tamir ederek tekrar kullanabilir ancak bunun için biraz uğraşmanız gerekebilir. Oyunda mancınıklar önemli bir strateji oluşturuyor.

GW 2 Yeni PvP Haritaları

Tropikal bir görünüm oluşturulan yeni haritalardan birinde bir çok su birikintisi bulunuyor. Bu su birikintileri oyunda daha fazla su içinde savaş anlamına geliyor. Bu haritanın bazı bölgelerinde oyuncuların kullanabilecekleri sabit toplar da bulunuyor.

Haritalardan bir diğeri GW 1’den epey esinlenmiş gibi. Haritada bir çok tuzak, engel ve oyuk bulunuyor. Yapısından dolayı bölge ele geçirmekten çok düşman takımdan oyuncu öldürmenin daha etkili olacağı söylenebilir. Ayrıca uzak menzilli class’lar bu haritada daha başarılı olabilirler.

Diğer harita ise Guild Wars 2: Dragon Brand’ı konu alıyor gibi. Dragonbrand, Elder Crystal Dragon Kralkatorrik tarafından oluşturulmuş bir mekan. Yıkıntılar arasında beliren yeni oyun haritası zorlu ve bir o kadarda karanlık bir mekan. Charr Homelands’ın kuzeyinden başlıyor, Ascolan’a kadar olan bütün bölgeleri içinde bulunduruyor ve Crystal Desert bölgesinde bitiyor.

Dragonbrand kristallerle süslenmiş hatta biraz abartılarak ağaçlara bile amethyst kristali görüntüsü verilmiş. Sürekli fırtınaların etkisinde olan Dragonbrand’da güneşi bile göremiyorsunuz. Ayrıca Dragonbrand bölgesindeki tüm tehlikeli canlılar Kralkatorrik’in hizmetinde…

Haritanın görünümüne dair bir çok bilgi olmasına karşın haritanın temel bilgisine henüz ulaşılamadığından daha fazla bilgi veremiyoruz. Yinede açık alanda geçen bir harita olduğundan oyuncuların hızlı ve çevik olmasının önemini bir kez daha vurgulayabiliriz.

MmoGamesTurkiye.com ekibi olarak Guild Wars 2 için gelen yeni oyun modları ve haritaları hakkında detaylı bilgileri ve görüntüleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir