GTA V’nin platformu ve çıkış tarihi belli oldu!

Yeni yapılan açıklamalara göre GTA V, Windows platformuna ve yeni nesle geleceği anlaşıldı. Oyunun yapımcı ve geliştirici firması olan Rockstar, çıkış tarihi olarak 18 Kasım’ı hedef gösterdi. Gösterilen bu hedef PlayStation 4, Xbox 360 için geçerli olacak. PC’ler için ise 27 Ocak tarihinde çıkış yapması bekleniyor. Rocstar, çıkış tarihi açıklamalarının ardından kusursuz ekran görüntüsüyle bir de YouTube aracılığıyla aşağıdaki yeni videoyu yayımladı.

Rockstar’dan gelen bilgilere dayanarak GTA V’nin daha yüksek çözünürlük ve görüş alanına sahip olduğunu söylemek mümkün. Genel olarak bakıldığında ise görsel ve teknik iyileştirmeler başarılı bir şekilde yapılmış denilebilir. Bu iyileştirmelere; araçlar, yeni silahlar, yeni vahşi hayvanlar, aktiviteler, yeni hava efektleri, daha yoğun trafik ve geliştirilmiş bir hasar modellemesi örnek verilebilir. Yeni çıkacak GTA V’nin bir diğer beğeni toplayacak yeniliğinin, 100’den fazla yeni şarkı ve DJ mix’leri olması bekleniyor.

GTA Online da ise, PS3 ve X360’ta bulunan sahip olduğumuz karakterleri ve online bulunduğumuz seviyeyi PS4, XBONE ve PC’ye aktarma imkanı veriliyor. Oyunun ön siparişinde bulunacak olan oyuncuların 1 milyon dolar oyun içi nakit kazanacakları duyurulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir