GTA Online İncelemesi

gta-online

Merakla beklenen GTA 5 oyun dünyasında derin bir sarsıntı yarattı. Öyle ki oyuncuların kopamayacağı bir aksiyon oyunu olarak raflarda yerini aldığı günden bu yana büyük rekorlara koştu. GTA serisinin en iyi grafiklere, en iyi oynanabilirliğe ve en geniş senaryosuna sahip oyunundan söz ediyoruz. Hemen ardından karşımıza çıkan GTA Online ise arkadaşlarımızla bu zevki katlayabileceğimiz bir platform gibi.

GTA Online ister arkadaşlarımızla ister yeni tanışacağımız bireylerle oynayabileceğimiz bir oyun. Öyle ki Rockstar Games işin üstüne çok düşüyor. Rockstar Social ile diğer oyuncularla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. Oyun içinde en büyük etkenlerden biri olan Crew kavramını derinlemesine yaşayarak kendi çetenizi oluşturabilirsiniz. Bildiğiniz gibi normal hayatta suç unsurları GTA dünyasının eğlence oluşumunun bir parçası oluyor. GTA Online GTA 5’in senaryo yapısına oranla biraz daha basit ve kısıtlı gibi görünüyor. Senaryo modunda GTA 5 ile yapacağınız soygunların planları, çalacağınız arabalar, öldüreceğiniz kişilerin hikayeleri oldukça başarılı. Ardından GTA Online görevleri biraz attan inip eşeğe binmek gibi hissettiriyor.

GTA Online dikkat çekici bazı detaylarıyla göz önünde bulunuyor. Örneğin GTA 5’te peşinize takılan polisleri masa başı memur olarak düşünebilirsiniz. O denli kolay atlatabilirsiniz. Ancak GTA Online için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çok daha istikrarlı ve planlı hareket eden polisler zor anlar yaşatıyor. Arkadaşlarınızla planlı ve organize soygunlarla Los Santos şehrinin altını üstüne getirebilirsiniz. Oyuna kendi arkadaş grubunuzla başlamak sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.

GTA Online oynarken sizin gibi yeni başlayan çaylaklarla ufak bir alıştırmadan geçiyorsunuz. Araba yarışı, bahis, ufak tefek suçlar gibi durumlardan sonra gerçek GTA Online dünyasına adım atıyorsunuz. Suçun ve dostlarınızın sentezlendiği bu dünya sizi konsol başından kaldırmayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir