GTA Liberty City iOS Platformu İçin Çıktı

gta ios

Grand Theft Auto: Liberty City Stories oyunu 2005 yılında yılında geliştirilmişti. 2005 yılında Playstation Portable platformu için hazorrlanan oyun beklendiğinden de fazla ilgi görmüş ve sevilmişti. Bu ilginin karşılığı olarak 2006 yılında PlayStation 2 platformu için oyunun yeni bir sürümü geliştirilmiştir. Oyunun kurgusu olarak Toni isimli bir karakteri canlandırıyoruz. GTA Liberty City Stories oyunu kurgusal olarak Toni’nin Salvatore isimli karakterden aldığı emir ile birini öldürüşü ve Liberty City’den kaçışı olarak devam etmektedir. Toni geri döner ve macera başlar.

PlayStation platformunda oyunun sevilmesi ve sirkülasyonu sonucu ise üretici firma yeni bir kararla oyunu mobil platforma taşımak istemiştir. Yapılan duyurularda uzun süredir bu yöndeydi ve beklenmeye başlamıştı. Yapılan açıklamaya göre ise GTA: Liberty City Stories İOS platformu için geliştirildi ve platformda satışa çıkarıldı. İOS için geliştirilen oyunda birçok yeni grafik sistemi ve dokunmatik optimizasyonlar bulunuyor. Oyunu İOS destekli cihazlarında oynamak isteyen kullanıcılar AppStore mağazasına giriş yaparak 18,99 TL karşılığında oyunu satın alabilecekler. GTA serisinin diğer mobil oyunlarından daha zevkli ve tam bir görsel şölen sunduğunu söylemeliyiz.

Rockstar Games İOS için indirmeye sunduğu oyunu hazırlarken mevcut oyuna ek özelliklerde getirme konusunda oldukça cömert davranmış. Yeni grafik ve oyun opitimallerini İOS 8 ve üstü İOS sürümlerini kullanarak oynamanız mümkündür. İOS 8 altı için oyun indirime uygun değildir. Oyunun çoklu kontrol seçenekleri için 3D touch özelliği de bulunmaktadır. İphone 6S ve İpad Pro gibi cihazlarda oyun 60 FPS hızında çalışabiliyor. Bu sayede oyun üzerinde kontrolcü bir oynama deneyimini yakalamanız mümkün oluyor. Dokunmatik sistem haricinde cihazınıza indirip kumanda sistemi ile de oynamanız mümkün olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir