GTA 6 İçin 2018 Söylentisi

 GTA 6 cikis tarihi

GTA yani Grand Theft Auto serisi gelmiş geçmiş en başarılı oyunların arasında yer alıyor. GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas ve son olarak GTA 5 ile zirveye oynayan Rockstar Games çitayı bir hayli yükseltmiş durumda. Bunu söylememizin sebebiyse tamamen yeni oyun hakkında gelen sızıntılar.

GTA geçmişine baktığımızda GTA Vice City tamamıyla Miami’de geçmektedir. Aynı şekilde GTA Liberty City’de New York temasındadır. Bu noktadan bakıldığında GTA 5 Los Santos şehri de Los Angeles temelinden ortaya çıkmıştır. GTA 6 için ortaya atılan iddia ise tüm oyun listelerini alt üst edebilir. Tüm Amerika’yı kapsayan bir açık dünyada geçmesi muhtemel olarak bahsedilen GTA 6 şimdiden büyük heyecan yaratmayı başardı.

Oyunun bağımlıları GTA 6 için ortaya atılan açık dünya Amerika haritası fikrini oldukça benimsemiş durumda. Elbette bunun henüz resmilik kazanmış hiçbir noktası yok. Çünkü tamamıyla sızıntı bilgilerin verdiği bir sonuç olarak değerlendiriliyor. Ancak düşününce birçok eyaleti oyuna yansıtmış olan Rockstar Games GTA 5 ile büyük bir sükse yaratarak geniş çaplı haritayı oyuncularına sundu. Neden GTA 6 için işin çitasını biraz daha yükseltmesin ki diye düşünmüyor değiliz. Yeni çıkacağı söylenen Grand Theft Auto 6 için bir diğer sürpriz söylenti ise 2018 yılında satışa sunulacağı yönünde. İşte burada ciddi soru işaretleri var.

Rockstar Games oyunları arasına genelde 6-7 yıl gibi bir süreç koyuyor. Çünkü her zaman efsanevi olabilecek, yıllarca oynanan kalitede oyunlar üretiyor. Bu yüzden 2018 yılında GTA 6’nın çıkması biraz uçuk bir düşünce gibi duruyor. Eğer söylentiler gerçeklik taşıyorsa ve gerçekten açık dünya Amerika haritasını uygulayacakları bir oyun tasarlayacaklarsa kaba taslak 2020 yılında GTA 6 ile devrim yapılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir