GTA 5 Oyununda Irkçılık Suçlaması

gta-5-polislere-irkcilik-suclamasi

Grand Theft Auto, her serisi ile oyun severleri heyecanlandıran, rekorlar kıran bir oyun olmaya devam ederken, kimi zamanda tuhaf suçlamalar ile karşı karşıya kalıyor. GTA 5 için ırkçılık suçlamasında bulunanlar oldu.

GTA, aslında haberlerinde ya kalitesinden ya da satış rekorlarından bahsettirirdi ama bu sefer de suçlama ile gündeme geldi. Oyundaki polislerin ırkçılık yaptığına dair söylemler var. Tartışmayı iyice ateşleyen olay ise oldukça ilginç, oyunun başlayış hikayesi bütün suçlamaların nedeni oldu.

GTA 5, dilediğiniz yapabildiğiniz bu koca dünyada polislerin ırkçılıkları bazı kesimleri rahatsız etti. GTA 5 oyunundaki karakterimiz Franklin, normal bir şekilde yaşamını sürdürürken, nedeni bilinmeyen bir şekilde saldırıya uğrar, kimseye ses etmeyen bu adamın başına gelenlerden sonra, polisin biri kahramanımıza yaklaşır. Aslında o an Franklin’in başına gelecekler az çok tahmin etmişizdir. Polis, ben sadece beyaz rapçi dinlerim sözleri tartışmayı başlatan cümle oldu. Polisin bu söylediklerinden sonra Franklin yine istifini bozmaz ve siz bizi koruyorsunuz der ama nedendir bilinmez birden vurulur. Bu videodan sonra birçok büyük kuruluş derhal açıklama getirilmesini istedi, Game Theory de boş durmadı ve olaya yüklenmeye başladı.

Game Theory incelemelerine göre, oyundaki 5 karakter dikkatle incelenmiş. Her birinin yanına polis geldiğinde mekana göre değişik cümleler kuruyor. Şimdi sizlere o olay yaratan sahnenin videosunu paylaşmak istiyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir