GTA 5 Multiplayer Kapatıldı

gta5 multiplayer

 Bildiğiniz gibi uzun süredir GTA 5 serüveni tüm hızıyla devam ediyor. Her geçen gün birbirinden ilginç yamalar ve modlar çıkarken oyunun geliştirici firması Rockstar Games tarafından harika güncellemeler yayınlanıyor. Hem GTA 5 senaryo modu için hem de GTA 5 Online için söz konusu olan bu gelişimler sürerken oyuncuları üzecek olan bir haber geçtiğimiz günlerde netlik kazandı.

GTA 5 Multiplayer her ne kadar yasal olarak oyunun geliştiricisi tarafından sunulmasa da oldukça çok kişi tarafından sevilerek oynanıyordu. GTA 5 ve GTA Online multiplayer modu sayesinde her iki sürümde de arkadaşlarımızla oyunu oynama şansını elde ediyorduk. Üstelik istediğimiz kadar modu aktif ederek Los Santos şehrini alt üst edebiliyorduk. Yapılan açıklamalar şimdiye kadar hiç kapatılmasıyla alakalı olmamıştı. Take2 Interactive tarafından yayınlanan GTA serileri Rockstar Games tarafından yapılan diretmeler sonucunda harekete geçti.

Mevcut GTA 5 Multiplayer sürümünün oyunun GTA Online sürümüne rakip olarak görülmesi neticesinde hem Multiplayer hem FiveM modlar için kapatılma kararı verildi. Bunu modları yayınlayan ekibe ileten Take2 Interactive şirketi hemen ardından geri dönüş alarak gereğini yaptı. Modları yayınlayan firma Rockstar ve Take2 Interactive şirketlerinin yasal haklarına ve oyunu geliştirdikleri için emeklerine sonsuz saygı duyduklarını açıkladılar. Dolayısıyla modların yayından kalkmamasının söz konusu olmadığını, derhal oyunla ilgili tüm sürümlerin ortadan kaldırılması için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Şuanda GTA 5 ve GTA Online için kullanılabilen GTA Multiplayer kapatıldı. Aynı zamanda FiveM modları yasaklandı. Oyun dünyasında kısa bir sarsıntı yaratsa da bu olayın kısa zamanda GTA Online’a yönelene oyuncularla basitçe çözüme ulaşacağı düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir