GTA 5 İçin Liberty City Güncellemesi Gelecek Mi?

gta 5

E3 2016 fuarı birçok oyun şirketinin sürpriz duyurularına, oyunlar hakkında beklemediğimiz yeniliklere gebe olacak. Bunlar arasında dikkat çekenlerden birisi ise GTA 5 olarak nitelendirilebilir. Bunun sebebi olarak ise son 2 yıldan beri sürekli konuşulan Liberty City eklentisi gösterilebilir. Yani bir anlamda oyuncuların ana hikâyeye dahil olacak bir GTA 5 LC eklentisi için sabırsızlandıklarını söylemeliyiz. Fakat aynı şeyler Rockstar Games tarafından hissedilmiyor gibi. Zira oyuncuların her defasında dile getirdiği bu eklenti modülü geliştiriciler tarafından geçiştiriliyor. Bir bakıma bu isteğin şiddeti de buradan kaynaklanıyor. Yani oyuncular garip bir biçimde reddedilmeyen bu eklentiyi oyun dünyasında görmeyi arzuluyorlar.

Fakat yapılacak olan tanıtımın gerçekten E3 2016 zirvesinde yapılıp yapılmaması sürpriz mahiyeti taşıyor. Çünkü görünürde GTA 5 için herhangi bir hikâye eklentisi mevcut değil. Hatta aksine firmanın genel tasarıları hep çoklu oyuncu yani GTA Online üzerine oluyor. Bu yüzden de GTA 5 Liberty City eklentisi hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Bu konuda son dönemlerde tekrardan söz sahibi olan oyuncular ise GTA Forum üzerinden paylaşılan bazı detaylarla ateşli isteklerini yinelemeye başladılar.

GTA 5 Liberty City İçerikleri

GTA Forum üyeleri olan Spider Vice ve BlackScout ikilisi bir şekilde Rockstar geliştiricilerinden birinin özel hesabını ele geçirerek bazı bilgileri oyunculara sunmuşlar. Bu bilgiler dahilinde de farklı görsellerde görüldüğü üzere Liberty City temasının GTA 5 motoruyla tekrardan dizayn edildiği gözlerden kaçmıyor.

Dolayısıyla GTA 5 Liberty City DLC için bir çalışma mı yürütülüyor yoksa tamamen deneysel bir işlemin eseri mi şuan için bilinmiyor. Sanıyoruz ki E3 2016 fuarında GTA 5 için bir takım yenilikler duyurulacak. Bu konuda tüm oyuncu kitlesinin sabırsızlandığı ise inkâr edilemez bir gerçek.

gta 5 içerik 1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir