GTA 5 Hikâye DLC’si Bulundu

GTA 5 Hikâye DLC'si Bulundu

GTA 5 oyunu için hikaye modu en çok tercih edilen oyun türü olarak sayılabilir. Ancak oyunun çıkış tarihinden bu yana bu DLC için eksik kalan kısımların nasıl doldurulacağı merak ediliyor. Özellikle hikâyenin tamamlanma sürecinin çıkacak olan bir DLC ile olmasına herkes kesin gözüyle bakıyor. Fakat Rockstar Games bunun için herhangi bir açıklama ya da duyuru yapmaktan kaçınıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise yaşanan ilginç bir olay bu durumun doğru olabileceğini kanıtladı. LondonTown2004 isimli kullanıcı bir şekilde GTA 5 oyununa ait DLC dosyalarına erişmeyi başardı. Sadece geliştiricilere açık olan dosyalara ulaşan kullanıcı bunu nasıl başardığını hiçbir biçimde söylemiyor. Fakat bunu başardığı günden bu yana bu dosyaların oyuna eklenmesi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. İşte tam bu noktada bir terslikle karşılaşıyor.

Tüm yaşadığı süreçleri ekran görüntüleriyle GTA 5 oyuncularına sunan kullanıcı sahip olduğu DLC dosyalarını bir türlü oyuna ekleyemiyor. Tam ekleneceği sırada uyarı alan ve DLC dosyalarındaki eksikten dolayı oyunun güncellenmesi talimatıyla karşılaşan oyuncu henüz bunu çözebilmiş değil. İlginç olan kısmın ise oyunda bulunmayan hikâye diyaloglarına rastlamış olması. Yani oyunun devamı niteliğinde GTA 5 hikâye modu diyalogları var. Fakat bunlar henüz tamamen bitirilip geliştirilmesi bitmediği için oyuna eklenemiyor. Buradan çıkarılacak sonuç GTA 5 story mode DLC olarak yeni bir indirilebilir içeriğin bizlere sunulabileceği yönünde oluyor.

Rockstar Games tarafından yapılacak böyle bir atak sonucunda GTA 5 Editor üzerinden oyunun devamını sağlayabilecek. Belki sadece diyaloglar değil oyuna eklenebilecek yeni haritalar, mekanlar, araçlar ve insanlar da bizlere sunulabilir. Çünkü yapılan açıklamalarda yeni bir GTA oyunu için 2017’ye kadar proje üretilmeyeceği açıklanmıştı. Dolayısıyla GTA 5 hikâye modunun devamı birçok oyuncu tarafından beklenir oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir