GTA 5 Güncellemesiyle Birlikte Modlar Kullanılmayacak

 GTA 5 Güncellemesiyle Birlikte Modlar Kullanılmayacak

Grand Theft Auto, bilinen ismiyle GTA efsanesi diyebiliriz. Rockstar firmasının amiral gemisi olan oyun şimdiye kadar çıkardığı sürümleriyle vizyonda kalmayı ve en çok oynananlar listesine girmeyi başardı. Her yeni oyunda üzerine biraz daha koyan geliştirme tekniğiyle harika işlere imza attı. Bunların arasından GTA 5 ise final maçı gibi düşünülebilir. Çünkü sürekli üzerine biraz koyan Rockstar, GTA 5 için bir hayli cömert davrandı. Gerçekten oynanış fonksiyonları, hikaye modundaki detaylar, grafikler ve geniş haritasıyla oyuncuları büyülemeyi başardı.

Rockstar firmasının oyuna eklenen ve genellikle daha fazla eğlence için kullanılan modları istemediğini biliyoruz. Oyunun genel işleyişini değiştirdiği, mevcut halinden daha geriye götürdüğü ve hatta oyunun amacından saptığını düşünüyorlar. Oysaki oyuncuların gözünden bakıldığı zaman kullanılan modlar oyunun oynanış amacıyla aynı. Tamamen eğlence amaçlı hazırlanan ve kullanılan modlar fazlasıyla kullanılıyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir güncellemeyle GTA 5 artık bambaşka bir devre adım attı. Açıklamalara göre mod kullanımını desteklemeyen üretici firma bu konu hakkında bir düzenleme yapmış. İlk deneyenler tarafından verilen örneklere göre artık mod kullanımları gerçekten zorlaşmış. Durum aslında tam anlamıyla mod kullanmayı engelleyemeyecekleri için işi zorlaştırarak kullanılmasını azaltmak üzerine dayanıyor. Bu noktada belki firma açısından mantıklı bir seçim olmuş, ancak oyuncular için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

GTA 5 güncellemesiyle modlarla ilgili sorun yaşayan oyun severler bazı detayları firmaya bildiriyorlar. Örneğin silah modlarında eklenmiş olan silahı seçmek için eskisine nazaran çok daha uzun bir işlem yapmanız gerekiyor. Ayrıca oyun modlarla çok daha yavaş oynanıyor. Daha ağır bir sisteme bürünen oyunda FPS değerlerinin kayda değer bir biçimde düşmesi ise en önemli olumsuzluk olmuş. Dolayısıyla Rockstar firmasından GTA 5 için durumla ilgili bir düzeltme güncellemesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir