GTA 5 Gerçeklik Modu Efsane Olmuş

GTA-5-gercekcilik-modu

GTA 5 şimdiye dek gelmiş geçmiş en başarılı oyunlardan birisi olarak tarihe geçti. Özellikle grafik ve özgür oyun biçimiyle gelecekteki birçok oyuna ilham kaynağı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Peki size GTA 5 için daha güzel grafiklerin var olabileceğini söylesek? Elbette akıllarda soru işaretleri yaratan bir önerme olarak gözüküyor. Çünkü zaten efsanevi bir görüntü kalitesine sahip olan oyun daha ne kadar iyi gözükebilir.

GTA 5 oynayanların hatırlayacağı iCEnhancer isimli bir mod vardı. Bu mod sayesinde var olan grafik kalitesi daha üst düzey bir hale bürünüyordu. Bunu renk paletindeki zenginlik, daha dolgun grafikler ve ayarlanmış kontrast ekolayzırı sağlıyordu. Oldukça başarılı olarak görülen mod zamanla işlevini yitirdi. Ancak şuanda bunu daha da ileriye götürebilecek bir mod üzerine çalışılıyor. Reddit hesabı olanların tanıyabileceği Toddyftw isimli kullanıcı GTA 5 için gerçekçilik modu üzerinde çalışıyordu. Nihayet biten mod sayesinde gerçek hayatın içinde oyun oynuyormuş hissine kapılacaksınız.

Grafik kalitesi açısından GTA 5 birçok oyunla kıyaslanamayacak kadar önde sayılır. Ancak birde üzerine Toddyenhancer ismi verilen bu mod eklenince adeta bir fotoğraf karesine bakıyormuş gibi hissediyorsunuz. Araç detaylarından çevre düzenlemelerine kadar çok farklı bir gerçeklikle GTA 5 oynama keyfi ciddi anlamda paha biçilemez. Şuan için hala daha geliştirilmekte olan GTA 5 Toddyenhancer modu ile ilgili bir tanıtım videosu hazırlanmış.

YouTube üzerinden paylaşılmış olan bu video için Grand Theft Auto V; Toddyhancer test ismini aramanız yeterli. Reshade Shaders ile klasik ENB güçlendirmesi sayesinde bu kadar iyi sonuçlar alındığını söyleyen yapımcı moda güveniyor. Hatta GTA 5 için en iyi mod denildiğinde ilk söylenmesi gerekenler arasında görüyor. Aslında fotoğrafları incelediğinizde aradaki farkı sizde hissedeceksiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir