GTA 5 Ek Hikâye DLC’si İçin Ayrıntılar

GTA 5 Ek Hikâye DLC'si İçin Ayrıntılar

GTA 5 Story Mode yani tek oyunculu sürüm birçok kişi tarafından çoktan bitirildi. Hatta ek bir hikâye DLC dosyası beklentiler arasında oldukça hat safhada duruyor. Ancak bu anlamda ciddi sızıntılara rağmen resmi bir kaynak ya da resmi bir açıklama yapılmaması oyun severleri üzen bir nokta olarak biliniyor. En basit şekilde düşünüldüğünde şimdiye kadar birçok GTA sürümü genişleme paketi ile oyunculara daha geniş bir oyun deneyimi sunmayı başardı. Bu yüzden oyuncuların beklentisi tek yönde toplanıyor.

Aslında Rockstar cephesinden GTA 5 ek hikâye DLC dosyası için olumsuz bir açıklama yapmaması bu anlamda bir çalışmanın olacağının göstergesi olabilir. Ancak olumlu bir açıklamanın gelmemesi de oyuncuları kuşkuya düşüren bir diğer tutum. Geçtiğimiz haftalarda oyundaki Franklin karakterini canlandıran aktör resmi hesabı üzerinden bir fotoğraf paylaşmıştı. Bu fotoğrafta Rockstar stüdyolarında olduğu gayet açık olan aktörün acaba yeni GTA 5 DLC dosyası için mi çalıştığı herkes tarafından merak edilmişti.

Her ne kadar Franklin tarafından bir açıklama yapılmasa da GTA hikâye DLC dosyası hakkında açıklama yapan bir diğer karaktere rastladık. Oyunda Michael karakterini canlandıran aktör yaptığı açıklamada sıkça sorulan bir soruyu yanıtlamış. Yeni hikâye DLC’si hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını, GTA 5hikâye modu çıkacak mı sorusunun cevabını bilmediğini ve bu anlamda açıklamaların Rockstar tarafından bu yıl içerisinde verileceğini bildirmiş.

Ned Luke bu açıklamalarla oyunculara bir noktada umut vadetse de bunu olumsuz yorumlayanda birçok GTA oyuncusu mevcut. GTA Online güncelleştirmeleri devam ederken bir süre daha geliştirici firmanın bu oyun üzerinde çalışacağı öğrenilen bilgiler arasında bulunuyor. Şuanda oldukça popüler olan GTA Online varken GTA 5 hikâye modu devamı zor gelecek gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir