Grim Fandango Remastered PC Oyunu

grim-fandango-remastered-pc-oyunu

Grim Fandango Remastered, PC oyunu olarak başlık attık ama konsollarda da oynanabiliyor. Şimdi oyunun incelemesine bir göz atalım.

El Marrow isimli bir şehir, kan gövdeyi götürmüş, ölmüş kişilerin bütün ruhları burada gelmektedir. Seyahat acentesinde çalışmakta olan Manny, müşterilerini bulundukları yerlerden alarak gitmek istediği yere doğru götürecektir ama müşterilerin hepsi ölülerden oluşmaktadır. Oyun sadece bir acenteden ibaret değil, daha ilk adımlarda öyle tuhaf şeyler ile karşılaşıyorsunuz ki, acaba ileride sonra ne olacak diye merak etmeye başlıyorsunuz.

Grim Fandango Remastered, ne yazık ki eğitim bölümü bulundurmuyor, hatta siz, oyun beni ilk başta beni yönlendirir, öğretir herhalde diye düşünüyorsunuz ama bütün her şeyi sizin yapmaya başlamanız gerekiyor. Etrafı iyice gözlemleyin, sesleri takip edin, dikkatlice dinleyin ve sonra oyunu çözebilirsiniz.

Bu oyunun eski versiyonları falan oynamadıysanız kabul edin ki çok zorlanacaksınız. Özellikle bulmaca çözme konusunda kafanıza biraz yormanız lazım. Dümdüz ilerleyip her şey önünüze gelmiyor, öyle basit bir oyun beklemeyin. Bu yüzden aslında bu tip bir oyunda eğitim olmaması bir dezavantaj olarak nitelendirilebilir.

Grim Fandango Remastered oyunu 98 yılındaki grafiklere benzer şekilde çıkıyor, özellikle arka plan böyle. Bazı çevre unsurları yüksek kalite, sinematik de aynı şekilde iyi kalite ile çekilmiş. Oyunun 4e 3 modundan çıkıp da 10a 9 moduna geçtiğinizde sıkıntılar yaşanıyor, kullanım zorlaşmaya başlıyor. Ayrıca görüntü kalitesi de biraz düşüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir