Gran Turismo Sport’ta Değişken Hava Koşulları Olmayacak

Gran Turismo Sport'ta Değişken Hava Koşulları Olmayacak

Gran Turismo Sport oyunu Paris Games Week 2015 etkinliğinde duyurulduğunda büyük bir ilgi çekmişti. Fakat yalnızca bu süreçte değil sonrasında da ilginin tavan yaptığı oyun günümüze kadar sessiz kalarak bu ilgiyi kısmen törpüledi. Bu bağlamda dikkat edilesi tek detay ise geçtiğimiz ay duyurulan lansman oldu. Ancak garip bir biçimde oyuncular lansmanın etkisiyle tekrardan oyun hakkında konuşmaya başladılar. 19 Mayıs 2016 tarihinde Londra’da yapılan tanıtım ise büyüleyiciydi. PlayStation 4 için özel olarak çıkacak olan Gran Turismo Sport bir anlamda serinin yeni oyunuyla araya sıkıştırılacak olan ara oyun olarak görülüyor. Yani Gran Turismo 7 çıkış yapmadan evvel ortamı ısıtmak adına üretilmiş bir oyun olacak.

Fakat aynı şekilde Kazunori Yamauchi yönetmenliğinde üretilen oyunun can sıkıcı bir özelliği de netlik kazandı. Bu tabi ki tahmin edeceğiniz üzere değişken hava koşulları oldu. Nedir bu değişken hava koşulları derseniz kısaca şöyle açıklayabiliriz. Akşam üzeri olan bir yarışta aniden yağmur yağması, birkaç etap sonra yağmurun dinmesi, güneşli bir günde yağan yağmurun ardından pistin kuruması, geceyken günün ağarması ya da kararması gibi etkenler bu özelliğin içerisine dahildir. Ve ne yazık ki yönetmen tarafından yapılan açıklamaya göre Gran Turismo Sport değişken hava koşulları açısından olumsuz geçen bir geliştirme sürecine sahip. Söylentileri olmasına karşın açık ve net bir bilgi olarak ortaya çıktı.

Gran Turismo Sport Oyununda Yalnızca Gündüz Yarışları Mı Olacak?

En merak edilen sorulardan birisi de yarışların yalnızca gündüz ve açık havalarda mı yapılacağıydı. Gran Turismo Sport hava seçenekleri manuel olarak yarış öncesinde değiştirilmeye devam edilecek. Yalnızca yarış içerisinde tıpkı gerçek hayattaki gibi değişen dengelere rastlayamayacağız.

Bu bazı oyuncular için sorun olmamakla beraber bazıları için gerçekçilik açısından önemli bir faktördür. Fakat yapılan açıklamaya göre FPS konusunda daha etkin bir oyun üretebilmek adına bundan vazgeçmeleri gerektiğinin üzerine vurgu yapılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir