Gran Turismo Sport Oynanış Videosu Bombardımanına Başladı

gran turismo sport

Gran Turismo Sport uzun süredir beklenen yarış oyunları arasında bulunuyor. GamesCom 2016 fuarı gelmeden evvel geçtiğimiz hafta yine büyük bir oyun organizasyonu yapıldı. Oyun severlerin durağı Hong Kong olurken Ani Com & Games etkinliğinin ev sahipliğini de Sony yaptı. Böylece Sony destekli oyunlar, PlayStation oyunları ve Sony standı gerçekten çok kalabalıktı. Asıl ilgiyi ise Gran Turismo Sport oynanışı çekti. Fuara katılan oyuncular tamamen özgür bir biçimde oyunda vakti geçirme şansı elde etiler. Tabi her oyun fuarında olduğu gibi düzenlenen ülkedeki oyuncuların sayısı ciddi oranda fazlaydı.

Bu istatistik bizim için neden şu an önemli? Yayınlanan ortalama 5-6 adet video 30 dakikaya yakın bir oyun içi görüntü sunuyor. Fakat Gran Turismo Sport oynanış videoları tamamıyla bu fuarda oyunu oynayan oyuncuların tecrübelerinden oluşuyor. Yani profesyonel olarak oyunun videolarını bir yarış tutkunu oynamıyor. Tam aksine oyun fuarını dolaşan, o anda Gran Turismo Sport yarış oyununa ilgi duyan tüm oyuncuların arasından seçilmiş olanların videoları yayınlanıyor. Bu yüzden de seyir zevki açısından çok üstün bir gösterim söz konusu değil. Çünkü sürüş kabiliyetleri çok üst düzey olan oyuncular olmadığını görüyoruz.

Gran Turismo Sport Hangi Platformlarda Oynanacak?

Oyun severleri en çok üzen detaylardan birisi de Gran Turismo Sport platform problemi oluyor. Çünkü oyun Sony için, PlayStation 4’e özel tasarlanıyor. Geliştirme işlemlerinin sona yaklaşıldığı, GamesCom 2016’da ise çok daha büyük bir gösteriye sahne olacak Gran Turismo Sport çıkış tarihi bildiğiniz gibi 16 Kasım 2016 olarak netleşmiş durumda.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir