Gran Turismo Sport İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Gran Turismo Sport İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Gran Turismo Sport oyunu ile ilgili geçtiğimiz hafta bir haber duyurmuş ve dün itibariyle oyunun İngiltere’de tanıtılacağını bildirmiştik. Oyun severlere özellikle yarış tutkunlarına farklı bir tat sunacak olan Gran Turismo Sport Londra’da yapılan özel bir etkinlik sonucunda birçok soru işaretine karşılık verdi. Özellikle de oyuna ilişkin çıkış tarihi ve içerik bazlı bilgiler gerçekten ilgi çekiciydi. Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve ana oyun Gran Turismo serisine üretilecek olan bir yan oyun olarak karşımıza çıkacak Sport tamamen PlayStation 4 için özel olarak piyasaya sürülecek. Bu durumda tabi ki Sony cephesinde hareketli bir ön sipariş durumunu gözümüze sokuyor.

Oyunun spin off tarzında üretilmiş olması yarış oyunu sevenlerin karamsar düşünmesini sağlamasın. Zira en az sıfır bir oyun kadar içeriğe sahip olduğunu anlamış bulunuyoruz. Yapılan sunumda oyuna ilişkin bir de Gran Turismo Sport oynanış videosu sunulduğu için oynanabilirlik dinamiklerini ölçme şansına sahip olduk. Herkesin merak ettiği oyun içerikleri ise Arcade mode, Campaign mode, Sport mode, Livery Editor, Brand Central ve Scapes gibi çeşitliliğe sahip. Bunların tümünü farklı parkur seçenekleriyle ve araç yelpazesiyle desteklediğini düşünürsek son dönemlerin ilgi çekici oyunları arasına gireceğinden şüphe yok.

Gran Turismo Sport Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Gran Turismo çıkış tarihi Amerika için 15 Kasım 2016 olarak açıklanırken Avrupa’da 16 Kasım 2016 tarihinde kısmi olarak eş zamanlı satışa sunulacak. Bunun haricinde erken satış periyodu ile pre-order kampanyasından yararlanmanız size bazı paketleri sunacaktır. Örneğin PlayStation Store ve Amazon üzerinden oyun içi kredi, Ford Mustang Group B Rally Car, Toyota FT-1 Vision GT, Group 3 ve Peguot 908 HDi FAP gibi araç paketlerinin bizlere sunulması mümkün. Bunlar dışında da Chevrolet Corvette ve Nissan NISMO GT-R N24 gibi araçlar yine erken erişimle mümkün olacak.

Gran Turismo Sport oyunu içinde toplam 19 farklı güzergahın 27 harita yapısıyla bir araya getirilmesiyle sunulacak. Aynı zamanda eklemeler hariç 137 araç modelinin aktif olacağı açıklandı.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/73mCml74aXs” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir