Gran Turismo Sport Bu Hafta Dönüyor

Gran Turismo Sport Bu Hafta Dönüyor

Hatırlayacağınız üzere 2015 yılında duyurulan Gran Turismo Sport oyunu yarış severler için heyecan yaratsa da bu heyecan kısa sürmüştü. Çünkü duyurusu yapıldıktan sonra hiçbir içerik paylaşılmaması bir anlamda oyuncuları soğutmuştu. Fakat geliştirici Polyphony Digital tarafından umut veren açıklamalar geçtiğimiz günlerde geldi. Hatta açıklamaların ötesinde bir tanıtımdan bahsedilen bu duyurunun tarihi de oldukça yakın. 18 ile 20 Mayıs tarihlerinde İngiltere’nin Londra kentinde yapılacak olan bir etkinlik ilk defa oyuna dair görselleri göreceğimiz yer olacak. Bunun yanı sıra bir oynanış videosunun yayınlanacağını ve bu yayının canlı olarak izleyicilere aktarılacağı da belirtildi. Fransa’da düzenlenmiş olan Paris Games Week etkinliğinde hiçbir görsel kullanılmadan lanse edilmiş olan oyunun henüz geliştirme işlemlerine yeni başlanmış olduğunu yeni anlamış olduk.

Geliştirme işlemlerinin başında yer alan isim olan Kazunori Yamauchi yaptığı bazı açıklamaların haricinde soru yağmuruna da tutuldu. En etkilileri ise Gran Turismo Sport ne zaman çıkacak oldu. Yüzlerce oyuncudan aynı soruları duyan isim bu doğrultudaki sorunları çok üstünde durmayarak geçmeyi tercih etti. Fakat asıl bomba açıklamaları İngiltere’ye sakladığını da düşünürsek yakın zamanda çıkış tarihine dair net bir bilgi sahibi olacağımızı söyleyebiliriz. Hatta 2016 yılı içerisinde yayınlanmasını bekliyoruz desek yeridir.

Gran Turismo Sport PC İçin Çıkacak Mı?

Gran Turismi Sport PC platformu için çıkacak mı henüz bilinmiyor. Hatta oyunun şuan için Paris sunumu göz önüne alınırsa sadece PlayStation 4 için geliştirildiği biliniyor. Ancak aradan geçen bir yılı aşkın süreyi hesaba katarsak tüm platformlar için çıkış yapmasına yetecek bir geliştirme sürecinin var olduğunu da görebiliyoruz.

Bu doğrultuda her şey 19 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye saati ile 20.45 ve 23.00 aralığında yapılacak canlı yayında bitiyor. Bu gösterimde oynanış videosu ve oyuna dair birçok detay paylaşıldığı gibi Gran Turismo Sport hangi platformlara çıkacak sorusunun da cevabını bulabileceğiz. Yayını Gran Turismo resmi YouTube kanalından canlı izleyebileceğiniz gibi PlayStation Europe aracılığıyla da takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir